Верховна Рада прийняла бюджет України на 2015 рік

Понеділок, 29 грудня 2014 06:28 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Парламент ухвалив державний бюджет України на 2015 рік.

 

За законопроект №1000 "Про державний бюджет України на 2015 рік" проголосували 233 народних обранця.

"Проти" проголосували 27 депутатів, утрималися - 9, не голосували 60, всього в залі присутні 329 депутатів.

Прем'єр Яценюк, представляючи бюджет, відзначив, що закон про бюджет "не досконалий", однак його переглядатимуть не пізніше 15 лютого.

"Цей бюджет як і всі попередні далекий від досконалості, тому бюджет переглядатиметься на пізніше 15 лютого.Ми його коригуватимемо у відповідності з результатами переговорів з міжнародними фінансовими установами", - сказав прем'єр. За його словами, переговори з міжнародними кредиторами почнуться з 7 січня.

"Ключова мета – фінансування національної безпеки і оборони. Безпосередньо на безпеку і оборону йде 80 мільярдів гривень. Додатково 1,8 мільярда гривень, які ми будемо виплачувати всім мобілізованим до лав ЗСУ. Додатково додаються на інші органи безпеки 2,2 мільярди гривень", - заявив глава Кабміну під час засідання Ради.

До того ж, ще 6 мільярдів гривень планують виділити "Укроборонпрому" для ремонту військової техніки та придбання нової.

"Загальні витрати – 90 мільярдів гривень. З цим завданням ви впораємося" , - резюмував Яценюк.

Також у бюджеті передбачено виділення 500 млн. грн. на добудову дитячої лікарні Охматдит. Ряд статтей видатків в галузі медицини, зокрема щодо забезпечення програм гемодіалізу та закупці цифромих мамографів будуть профінансовані після 15 лютого.

Відзначимо, частина депутатів пропонували перенести голосування по держбюджету на день, оскільки прийняті сьогодні закони відзначаться на формуванні дохідної та розхідної частини бюджету, а отже депутати не бачили реальних показників бюджету. Однак ця пропозиція не знайшла підтримки у більшісті. 

"Блок Петра Порошенка" майже в повному складі підтримав бюджет (120 "за", "проти" 1, утрималися - 2, не голосували 9, відсутні 18), "Народний фронт" дав 81 голос "за" із 82 депутатів (Турчинов відсутній), "Опозиційний блок" в повному складі (вірніше половина фракції, присутня в залі, 18 депутатів) висловились проти, позафракційні - 5 "за", 7 "проти", 1 утримався, не голосували 4, відсутні - 22, "Самопоміч" - "за"10, "проти" 2, утрималися 4, не голосували:14 Відсутні:2, "Радикальна партія Олега Ляшка" - "за" 17, не голосували 4, відсутні 1, ВО "Батьківщина" та "Економічний розвиток" також не голосувала за бюджет.

 

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається