Новий міністр фінансів України – американка українського походження

Вівторок, 09 грудня 2014 07:01 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Верховна Рада України призначила новий склад уряду. Міністром фінансів стала американка українського походження Наталія Яресько.

Успішний підприємець створила в Україні тисячі робочих місць. На новій посаді від неї чекають таких же ефективних але непопулярних рішень.

Її умовили прийти на роботу в уряд і відмовитися від американського громадянства.

В цьому складі кабміну вона буде не єдиною колишньою іноземкою. В парламенті тим часом готують закон, який би знімав всі обмеження на працевлаштування закордонних українців на державну службу.

«Я – українка. Була і є. Сьогодні мала честь стати українською громадянкою», - ці слова тепер вже колишня американська громадянка Наталя Яресько сказала, вийшовши із залу засідань Верховної Ради. Щойно її призначили міністром фінансів України.

Вона виросла в Чикаго, у родині українських емігрантів. Проте в Україні вже понад 20 років – свою першу роботу отримала в американському посольстві в Києві. Згодом пішла у бізнес і до останнього часу очолювала інвестиційну компанію Horizon Capital. В її управлінні було понад 600 мільйонів доларів. Мережа ресторанів "Швидко", шоколад АВК, виробник сирів “Шостка” – це лише декілька з десятків зроблених нею успішних інвестицій.

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, представляючи у Верховній Раді Яресько визнав – переконати її прийти на державну службу виявилося нелегкою справою: «Вона не погоджувалася, тому що вона хотіла перед тим як прийти в цю парламентську залу з’ясувати, яким чином працюватиме уряд, які правила і які завдання стоять перед цим урядом. Я був вражений підходом Наталії».

Далеко не всі зраділи, що посади в українському уряді отримали вихідці з інших країн. Хтось дорікав, що кваліфікованих кадрів вистачає й серед українських громадян. Російські телеканали взагалі назвали її агентом Державного департаменту США. Проте парламент, схоже, не планує зупинятися – депутати не проти залучати на державну службу й інших діаспорян.

Для цього, каже народний депутат Олег Медуниця, планують полегшити процедуру працевлаштування: «Ми зараз говоримо про зміну відповідного закону, який би надав закордонним українцям відповідний статус і прирівняв його до громадянина України. Таким чином всі обмеження щодо українців-громадян інших країн будуть зняті в плані вступу на державну службу».

Голос Америки

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається