Президент України звернувся до української діаспори в Молдові румунською мовою

П'ятниця, 21 листопада 2014 07:39 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Президент України Петро Порошенко, відвідуючи Молдову з офіційним візитом, заявив, що партнерські стосунки Молдови і України будуть підтримуватися і надалі. Такі слова президент проголосив румунською мовою.

 

Президент Петро Порошенко звернувся до української діаспори в Молдові, запевнивши людей в тому, що Молдова і Україна будуть підтримувати партнерські стосунки і надалі.

«Друзі, у цьому красивому і гостинному краї - Республіці Молдова - я почуваю себе як удома. І хотілося б запевнити, що Україна була, є і залишиться надійним партнером молдавського народу», - проголосив президент України.

Під час спілкування з діаспорою, зокрема, піднімалися питання обміну студентами, створення україномовного телеканалу, відновлення кафедри української мови та українознавства в університеті Кишинева.

Прем'єр-міністр Молдови Юріє Лянке, який теж був присутнім на зустрічі, у свою чергу, звернувся до представників української діаспори українською мовою: «Шановні пані та панове, дозвольте мені представити людину, до якої я відчуваю глибоку повагу!»

Зустріч українського президента і малдавського прем'єра з відбулася у Бєльцькому драматичному театрі імені Алеку Руссо.

Після зустрічі з представниками діаспори та студентами Бєльського університету Президент разом з залом виконав гімн України. Крім цього, в Молдові він поклав квіти до пам'ятника Шевченку і зустрівся з українцями в будинку Спілки українців в Молдові «Заповіт».

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається