Черкаські студенти вразили Європу виконанням Гімну Революції

Вівторок, 21 жовтня 2014 10:55 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Завдяки благодійникам, хор Черкаського музичного училища таки заспівав в Італії.

 

Хор Черкаського музичного училища нещодавно повернувся з Італії, де брав участь у престижному конкурсі. І повернувся не просто з чудовими враженнями, а із двома високими відзнаками!

– Наш колектив був представлений у двох номінаціях: класика і фольклор. Ми єдині, хто представляв Україну на цьому конкурсі, а конкуренцію нам склали визнані колективи із тринадцяти країн світу, – каже керівник хору студентів естрадного відділення Черкаського музичного училища ім. С.Гулака-Артемовського Наталія Шмараєва-Гожа. – Однак тим вагомішим для нас є визнання, адже у обох номінаціях ми взяли «срібло»!

Конкурсне журі, що складалося із відомих композиторів, знавців музики світового рівня, високо оцінило професіоналізм та майстерність колективу, драматургію номерів. Дізнавшись про бажання студентів відвідати Рим, представники одного з міжнародних фондів презентували їм таку поїздку! Черкаські студенти відвідали Венецію, Ріміні, Сан Марино, Рим, Ватикан та Флоренцію…

– Коли ми перебували у Флоренції, вирішили заспівати на одній із центральних площ… Невдовзі уся вона була заповнена людьми, всі аплодували! То були неймовірні враження! – ділиться пані Наталія.

Ще одним зворушливим моментом став позаконкурсний концерт колективу, який черкащани присвятили усім героям України, які віддали своє життя за Батьківщину.

– Ми не мали настрою виконувати жартівливі чи веселі твори. Для виступу обрали європейський реквієм та реквієм Майдану – пісню «Гей, пливе Кача…», – розповідає керівник хору. – Ми були вражені тим як співпереживав зал… Та й самі хористи після виступу просто плакали за сценою – наскільки вдалося передати те горе, яке панує нині в нашій країні.

До речі, цю пісню попросив дозволу виконувати і польський колектив, з яким студенти училища після повернення активно спілкуються у соцмережах.

– Ця поїздка кардинально змінила наш колектив. Ми узяли курс на кращі світові тенденції і сьогодні активно готуємося до престижного конкурсу в Парижі, – каже Наталія Шмараєва-Гожа. – А ще готуємо подячний концерт для всіх благодійників, які допомогли нам із поїздкою до Італії. Ми щиро вдячні їм всім, а особливо Наталії Нетовкіній, чий вклад був найвагомішим.

Це була перша поїздка колективу до Італії, яка була б неможливою без підтримки благодійників. Значну частину коштів на поїздку склав грант від Громадянського руху «За процвітання Черкащини».

– У діяльності Громадянського руху для мене найважливіше, коли наші проекти та ініціативи змінюють життя людей, відкривають для них нові горизонти, – відзначає голова Громадянського руху Наталія Нетовкіна. – Той факт, що в конкуренції з визнаними колективами тринадцятьох країн світу наш студентський хор здобув срібні нагороди доводить, що ми на правильному шляху! Українська пісня в далекій Італії передала настрій Революції Гідності і наше прагнення до свободи! Для мене ще більша радість, що ця поїздка відкрила для колективу нові можливості, і сподіваюся що попереду у них ще багато нових перемог на сцені і в житті!

джерело: grom-che.com

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається