Верховна Рада України прийняла законопроект про внутрішніх переселенців

Понеділок, 20 жовтня 2014 11:18 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Рада прийняла закон про переселенців, а уряд виділив 25 мільйонів на їхні потреби

Законопроект покликаний забезпечити переселенців тимчасовим житлом і сприяти їхньому працевлаштуванню.

Народні депутати за основу і в цілому підтримали урядовий проект закону № 4490а-1 Про внутрішньо переміщених осіб.

Відповідне рішення підтримало 249 парламентарів, при необхідному мінімумі у 226 голосів.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, основною його метою є забезпечення прав і свобод переселенців з Криму та зони проведення антитерористичної операції. Прийняття документа має забезпечити належні умови соціальної адаптації, забезпечення тимчасовим житлом, сприяння у працевлаштуванні та продовження здобуття освіти переселенців.

Цей законопроект також передбачає створення правових передумов щодо розробки спеціальних комплексних державних програм, створення і ведення єдиного реєстру та бази даних з внутрішньо переміщених осіб, надання вимушеним переселенцям інформації щодо місць поселення та можливостей працевлаштування, забезпечення державою функціонування системи гарантій соціального та пенсійного забезпечення, а також стосується питання щодо фінансування витрат, пов'язаних з тимчасовим поселенням сімей внутрішньо переміщених осіб у державні та комунальні установи, у тому числі з можливостями самого швидкого залучення ресурсів міжнародних організацій, міжнародної технічної допомоги для облаштування місць довгострокового розміщення внутрішньо переміщених осіб і основ побудови для них відповідної житлової інфраструктури.

Законопроект розроблено за участю представників УКБ ООН, ОБСЄ, Державної міграційної служби, представників громадських організацій внутрішньо переміщених осіб на базі запропонованого проекту Харківської юридичної групи, після внесення поправок в його первісну редакцію Міністерством юстиції України.

Перед початком засідання прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк закликав народних депутатів прийняти законопроект. За його словами, уряд прийняв рішення про виділення 25 мільйонів гривень з Державного бюджету на потреби переселенців з Криму та зони проведення АТО, і прийняття законопроекту Радою має супроводжувати їхньому цільовому розподілу.

"Це перший транш, щоб ми заплатили за проживання цих осіб та членів їхніх сімей", - сказав Яценюк.

Як повідомлялося, за останніми даними, кількість біженців в Україні становить 420 тисяч осіб.

Найважливіше, що дасть переселенцям цей закон:

1. Можливість отримати за рахунок держави місце для тимчасового проживання на 6 місяців.
2. Можливість заочно звільнитися і стати на облік в центрі зайнятості за спрощеною процедурою, навіть без трудової книжки.
3.Можливість відновити соцвиплати і пенсії за фактичним місцем проживання (не треба їздити додому, де падають снаряди і де бойовики можуть взяти в полон).
4 Право продовжити освіту, в тому числі за рахунок держави.
5. Отримати місце в дитсадку та школі для дітей-переселенців.
6. Можливість отримати земельну ділянку і соціальне житло на рівних умовах з місцевими жителями.
7. Право закрити підприємницьку діяльність за спрощеною процедурою і зареєструвати юрособу та ФОП за місцем фактичного проживання.
8. Потреби в наданні соціальної та фінансової допомоги будуть включені в єдину реєстраційну базу переселенців.
9. "Довідка переселенця" буде видаватися відразу, в день звернення.
10. А ще дуже важливе - активісти домоглися того, що гуманітарна та благодійна допомога переселенцям НЕ піддаватиметься оподаткуванню.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається