Польща ускладнила видачу шенгенських віз для українців

Четвер, 16 жовтня 2014 06:59 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

З 15 жовтня українцям для отримання шенгенської бізнес-візи на короткий термін в консульстві Польщі необхідно буде подавати додаткові документи

Про це повідомляється на сайті Пункту прийому візових анкет.

Зокрема, згідно з новим списком необхідних для подачі документів на візу, потрібно надати довідку з роботи, виписку з банку, гарантійний лист приймаючої сторони або бронювання готелю.
 
Відзначимо, цей перелік документів завжди був звичним для більшості інших країн Шенгенської зони.
 
Як пише ТСН, польське дипломатичне представництво, яке було одним з найбільш лояльних до українців, ускладнило отримання візи у зв´язку з надмірною кількістю звернень.
 
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що країни-члени Шенгенської угоди в найближчі роки планують видавати короткострокові візи на строк до 15 днів на кордоні.
 
Також повідомлялося, що Єврокомісія збирається спростити отримання віз для в´їзду в 22 держави Шенгенської зони.
 
Речник МЗС України Євген Перебийніс повідомив, що збільшення кількості документів, які українці з 15 жовтня мають подавати для отримання шенгенської візи в консульських установах Польщі, відповідає рішенню Європейської комісії.
 
Він нагадав, що 29 квітня Європейською комісією було затверджено уніфікований перелік документів, які мають подаватися громадянами України до консульських установ держав-членів ЄС для оформлення віз.
 
За словами Перебийноса, зі свого боку Україна в рамках подальшого спрощення поїздок громадян України до ЄС послідовно вимагала від європейської сторони якнайшвидшого схвалення такого переліку документів для громадян України, які були б уніфікованими для всіх держав. Тому затверджений у квітні перелік передбачає надання громадянам України при оформленні шенгенської візи чотирьох документів, які підтверджують мету поїздки, джерело доходів в Україні або довідку з місця роботи, наявність коштів для здійснення поїздки або довідку з банку, наявність житла на час перебування в країнах Шенгенської зони.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається