Як проголосувати переселенцю на парламентських виборах?

Вівторок, 30 вересня 2014 10:33 Автор  Орест
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Переселенці зможуть проголосувати за місцем свого тимчасового перебування, звернувшись до відділу ведення Державного реєстру виборців.

 

26 жовтня в Україні відбудуться позачергові парламентські вибори. "Чи зможуть на них голосувати переселенці зі Сходу і як це зробити?", сьогодні є актуальними питаннями від українських переселенців.

За офіційними даними кількість тимчасових переселенців із зони проведення АТО на Сході України складає більше 200 000 осіб. Але більшість експертів вважають, що ця цифра є значно вищою, тому що багато переселенців не реєструються у відповідних державних структурах.

«Переселенці — такі ж громадяни України, як і всі інші, тому за Конституцією вони мають невід’ємне право голосу. Кожен мешканець Сходу, який через бойові дії в своєму місті був вимушений переїхати в інший регіон України, може проголосувати на майбутніх парламентських виборах, скориставшись механізмом тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси», — говорить експерт.

Що треба зробити переселенцю, щоб проголосувати на парламентських виборах 26 жовтня:

1. Знайти орган ведення Державного реєстру виборців

Перше, що треба зробити — звернутись за місцем тимчасового проживання до органу ведення Державного реєстру виборців не пізніше ніж за 5 днів до дня голосування (20 жовтня включно). Зазвичай,він знаходиться у державній адміністрації або міській раді. Інформацію про адресу Держреєстру можна знайти в інтернеті, або звернутися до довідки 109. Прийти до установи необхідно особисто разом із паспортом.

2.Написати заяву та надати підтверджуючі документи

В Держреєстрі потрібно скласти заяву по встановленій формі, в якій пояснити причину тимчасової зміни місця голосування. До заяви необхідно додати документи, які підтверджують ваше мотивування. Це може бути довідка з ЖЕКу, в якій йдеться про те, що ви тимчасово проживаєте за певною адресою, або довідка з соціальної служби, де ви зареєструвалися. У якості таких документів можуть використовуватися проїзні документи, які засвідчать ваші наміри перебувати 26 жовтня в певному населеному пункті.   3. Отримати посвідчення, що підтверджує тимчасову зміну місця голосування

3. Переселенці зможуть проголосувати за місцем свого тимчасового перебування, звернувшись до відділу ведення Державного реєстру виборців.

За результатами розгляду заяви ви маєте отримати спеціальне посвідчення, яке підтверджує ваше право голосувати за місцем перебування. Обов’язково уточніть у працівників Держреєстру дату та час його отримання. В посвідченні про тимчасову зміну місця голосування буде вказана адреса та номер виборчої дільниці, де ви будете голосувати. Орган ведення Державного реєстру внесе вас до списку виборців.

4. Прийти на дільницю в день голосування 26 жовтня

В день виборів на дільниці для голосування вам видадуть один бюлетень, в якому ви зможете проголосувати за певну політичну партію. Проголосувати переселенці зможуть лише в загальнодержавному окрузі.

«Річ у тому, що позачергові парламентські вибори проводяться за змішаною виборчою системою, згідно якої половина складу Верховної Ради (225 депутатів) обирається за пропорційною системою, а друга половина — за мажоритарною. В першому випадку виборці будуть голосувати за партії, а в другому — за кандидатів-мажоритарників, які висуваються у виборчих округах. За партії переселенці зможуть проголосувати будь-де, а за мажоритарників лише за місцем прописки», — пояснює Сергій Ткаченко.

«Всім переселенцям ми наполегливо рекомендуємо звертатися із заявами до органів ведення Державного реєстру виборців вже зараз! Чим раніше це буде зроблено, тим краще. По-перше, виборців, які бажають проголосувати за місцем тимчасового перебування дуже багато, тому ближче до дня виборів черги будуть суттєво збільшуватися. По-друге, якщо виборці-переселенці отримають посвідчення про тимчасову зміну місця голосування набагато раніше, аніж за п’ять днів до дня виборів, то це значно полегшить роботу працівників органів Держреєстру, які в цей період виконують великий об’єм роботи. Тому не зволікайте, звертайтеся за посвідченнями, і реалізовуйте своє конституційне право на голосування», — заявив Олександр Стельмах, керівник служби розпорядника Державного реєстру виборців.

За матеріалами сайту oporaua.org

Дізнайтеся зі статті. 1. Для того, щоб проголосувати не за місцем прописки, необхідно мати документальне підтвердження про причину зміни місця голосування. Це може бути довідка з ЖЕКу, в якій йдеться про те, що ви тимчасово проживаєте за певною адресою, або довідка з соціальної служби, де ви зареєструвалися. У якості таких документів можуть використовуватися проїзні документи, які засвідчать про ваші наміри перебувати 26 жовтня в певному населеному пункті. 2. Потім виборцю необхідно не пізніше, ніж за п’ять днів до дня виборів (до 20 жовтня включно), звернутися в найближчий до вашого будинку або місця роботи відділ ведення Державного реєстру виборців. Дізнатися адресу можна на сайті Держреєстру (перейти за посиланням), або звернутися до довідки 109. Прийти до установи необхідно особисто і разом із паспортом. В Держреєстрі вас попросять зробити копії паспорта. Тому радимо вам зробити заздалегідь копії 1, 2 сторінку (якщо вам більше 25 років, ще й 3) і обов’язково сторінку з пропискою. 3. В Держреєстрі потрібно заповнити заяву по встановленій формі, в якій пояснити причину тимчасової зміни місця голосування. Заява буде виглядати так: Заява Зразок можна знайти на сайті Держреєстру (перейти за посиланням – додаток 2) і заповнити заздалегідь. У ньому зазначається прізвище, ім’я, по батькові, дата і місце народження, виборча адреса, а також причина тимчасової зміни місця голосування. 4. За результатами розгляду заяви ви маєте отримати відкріпний, який підтверджує ваше право голосувати за місцем перебування. У посвідченні про тимчасову зміну місця голосування буде вказана адреса та номер виборчої дільниці, де ви будете голосувати. З цим документом і паспортом ви повинні прийти в день виборів на виборчу дільницю. В день виборів на дільниці для голосування вам видадуть один бюлетень, в якому ви зможете проголосувати за певну політичну партію. Проголосувати переселенці зможуть лише в загальнодержавному окрузі. — Річ у тому, — розповідає Сергій Ткаченко, голова ДОО «Комітет виборців України», — що позачергові парламентські вибори проводяться за змішаною виборчою системою, згідно якої половина складу Верховної Ради (225 депутатів) обирається за пропорційною системою, а друга половина — за мажоритарною. В першому випадку виборці будуть голосувати за партії, а в другому — за кандидатів-мажоритарників, які висуваються у виборчих округах. За партії переселенці зможуть проголосувати будь-де, а за мажоритарників лише за місцем прописки. За матеріалами сайту oporaua.org

Джерело: fakty.ictv.ua

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається