А на вустах лише війна…

Вівторок, 23 вересня 2014 07:27 Автор  Орест
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Традиційно для початку вересня Львів збирає найкращих літераторів України та світу. Саме у столиці Галичини осінню пору відкриває Форум видавців. Цьогоріч він вже.

Та цей виявився унікальним, бо вперше не зпрезентували свою творчість російські автори, а на вустах письменників частіше було чутно слово “війна”. Так, останні події зачепили серце багатьох інтелектуалів. Наприклад, можна було побачити книги про революцію Антона Мухарського чи патріотичні вірші Анастасії Дмитрук та Бориса Гуменюка.

Та головні слова про чорний рік української історії відвідувачі форуму могли не стільки прочитати у надрукованих рядках, скільки під час різноманітних заходів та дискусій. Головним дійством останнього дня Форуму стали дві зустрічі титулованого американського історика Тімоті Снайдера з українською молоддю та вітчизняними інтелектуалами. Так, при першій зустрічі поряд з американцем можна було побачити письменницю Оксану Забужко та відомого журналіста Євгена Глібовицького, а на другій – історика Ярослава Грицака. Саме вони і стали модераторами обох подій.

Під час обох зустрічей для себе міг зробити короткі висновки зі слів Тімоті Снайдера:

1) Україна програла інформаційну війну, адже як фінансові, так і творчі можливості російських медіа набагато більші, ніж може собі дозволити наша держава (як приклад показав англомовний телеканал “Russia Today”, який є в складі багатьох пакетів закордонних операторів);

2) Європа поділена на різні табори: прихильників України (Польща, англосаксонський світ), нейтральних (Іспанія, Італія) та противників (Угорщина, Словаччина, Сербія, частина європейських ультраправих). Причому, за словами Тімоті Снайдера, у кожній країні є прихильники політики Путіна, і саме події в Україні суттєво впливають навіть на політику європейських країн.

3) українська діаспора за кордоном є єдиним голосом правди в світі щодо баталій в нашій країні, та для повної перемоги над потужною пропагандистською машиною має бути креативність, творчість та сучасність українців, їх здатність показати українців сучасною нацією;

4) останнім часом саме українці є еталонним прикладом того, що ми називаємо політичною нацією, бо тут об’єднуються у прагненні до миру та розвитку України різнородні етнічні компоненти, які розуміють одне одного та гармонійно вписуються в загальноукраїнську національну палітру.

На завершення дискусії Оксана Забужко сказала, що Володимир Путін своїми політичними кроками відкрив світу його ж цивілізаційні хвороби, які вийшли наяву.

Не знаю, чи були присутні політики на таких заходах, але якби вони послухали представників європейських інтелектуальних еліт, то, можливо б, вони зробили правильні висновки, а не сподівались, що Україну підтримує цілий світ. Тому саме українцям власноруч доведеться боротись за своє щастя на рідній землі.

Джерело

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається