Третій "гуманітарний конвой" з Росії прибув до України

Субота, 20 вересня 2014 07:51 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Близько 200 вантажівок з гуманітарною допомогою з Росії перетнули кордон з Україною. Представники української митниці та Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) машини не оглядали.

Третя гуманітарна колона з Росії у суботу, 20 вересня, перетнула український кордон. Цей гуманітарний конвой вирушив напередодні з Ростовської області і в суботу прибув до Донецька. Автомобілі стали на стоянку, розвантаження машин поки що не почалося, - повідомляють російські ЗМІ.

Загалом у складі конвою близько 200 КАМАЗів, які розділилися на кілька колон.

19 вересня в РНБО заявили, що Україна не одержала жодних офіційних даних про склад і маршрут третього «гуманітарного конвою» Росії.

Це вже третій гуманітарний конвой, який надсилає Росія на Донбас без узгодження з українською стороною та Міжнародним комітетом Червоного Хреста.

У Міжнародному комітеті Червоного Хреста раніше вказали на те, що Україна та Росія не мають домовленостей про проходження гуманітарного конвою. Бажано, щоб такі домовленості досягалися до початку руху конвою, зазначив заступник глави регіональної делегації Червоного Хреста в Росії, Білорусі і Молдові Бруно Ускіне.

"У цьому випадку представники Міжнародного комітету Червоного Хреста готові брати участь у процесі доставки і розподілу цієї допомоги", - пояснив представник міжнародного гуманітарного руху. За його словами, саме після досягнення таких домовленостей Червоний Хрест зможе супроводжувати гуманітарний вантаж і його доправлення до місця призначення.

Першу колону у складі 280 вантажівок з «гуманітарною допомогою» на Донбас влада Росії направила в односторонньому порядку. 22 серпня російські «КамАЗи» прорвалися через український пункт пропуску «Ізварине», який контролюється бойовиками. 

Євросоюз засудив ці дії, назвавши їх незаконними і такими, що порушили українську територіальну цілісність та суверенітет.

24 серпня в Міністерстві оборони України заявили, що на вантажівках російського «гуманітарного конвою» було вивезено устаткування українських стратегічних підприємств.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається