Україна ратифікувала Угоду про асоціацію з ЄС

Вівторок, 16 вересня 2014 10:23 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Верховна Рада України ратифікувала Угоду про асоціацію між Україною та ЄС.

 

За відповідне рішення проголосувало 355 дерутатів.

На відкритій частині засідання парламенту у вівторок присутні Президент України Петро Порошенко, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Рада і Європарламент одночасно ухвалили відповідне рішення в режимі відеоконференції.

Нагадаємо, 27 червня Україна і Євросоюз підписали економічну частину Угоди про асоціацію, яка передбачає створення зони вільної торгівлі. Політичну частину угоди підписали 21 березня.

У Європарламенті заявили, що Угода про асоціацію між Україною та Євросоюзом може бути введена в дію з 1 листопада на тимчасовій основі за умови її ратифікації, однак Росія вимагала внести зміни в текст угоди.

Влада РФ пояснювала свої вимоги тим, що положення угоди становлять ризики для Росії. Росія хотіла, щоб Київ та Брюссель вилучили із зони вільної торгівлі понад 20% товарів. 11 вересня деякі ЗМІ повідомили, що РФ відмовилась від намірів вимагати внесення змін до угоди, проте пропонує Україні змінити порядок її виконання.

Так, Україна, Росія та ЄС погодилися відтермінувати тимчасове застосування зони вільної торгівлі Україна-ЄС до 31 грудня 2015 року, натомість ЄС на цей період продовжить автономні торгівельні преференції для українських товарів, забезпечивши їх доступ на європейський ринок.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається