президент України Петро Порошенко підписав закон України "Про санкції"

Середа, 10 вересня 2014 09:31 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Сьогодні, 10 вересня, президент України Петро Порошенко підписав закон України "Про санкції"

 Відповідна інформація розміщена на сайті Верховної Ради.

Президент Петро Порошенко підписав закон про санкції, який дозволить застосувати засоби економічного впливу щодо російських компаній та громадян.

Згідно з текстом закону, санкції щодо конкретних іноземців, іноземних юридичних та осіб, а також юросіб, в яких ці компанії-нерезиденти або іноземці мають контроль, будуть затверджуватися рішенням РНБО і вводитися указом президента.

У разі ж, якщо санкції вводяться в відношенні іноземної держави або необмеженого кола осіб певного виду діяльності (секторальні санкції), то після рішення РНБО і указу президента вони набувають чинності відразу після затвердження Верховною Радою, на який відводиться 48 годин.

Нагадаємо, закон про санкції був прийнятий парламентом 14 серпня. Він дозволяє, зокрема, застосовувати вплив щодо іноземної держави, а також юридичних і фізичних осіб-нерезидентів, та тих об’єктів, які знаходяться під контролем таких осіб.

Перед прийняттям цього закону з його тексту були вилучені скандальні норми про можливість закриття ЗМІ, обмеження телетрансляцій, поштового і телефонного зв’язку.

За словами прем’єра Арсенія Яценюка, наразі Кабмін підготовив пакет санкцій щодо 172 фізичних та щодо 65 юридичних осіб, переважно російських.

 

 

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається