Петро Порошенко розпустив Верховну раду і призначив вибори до парламенту на 26 жовтня

Вівторок, 26 серпня 2014 06:29 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Президент України Петро Порошенко розпустив Верховну раду.

За словами президента, це рішення є єдино правильним, так як в нинішній Верховній раді залишилася велика кількість депутатів, які «брали диктаторські закони, що забрали життя Небесної сотні».

«П'ята колона складається з десятків нібито нардепів. Тільки вони представляють інтереси явно не того народу, який їх обирав», - заявив Порошенко.

В своєму відеозвернені він зазначив, що розпустив Раду у зв'язку із закінченням 30-денного терміну на формування нової коаліції.

«Коаліція розпалася 24 липня. Нової протягом місяця, як це передбачено основним законом, не створено. У такому разі Конституція дає президенту право розпускати Верховну Раду. Цим правом я і скористався. Бо єдино правильне і відповідальне рішення», - сказано в заяві.

Порошенко, посилаючись на дані соцопитування, зазначив, що таке рішення підтримують 80% громадян України.

«Врешті-решт, таким була і одна з головних вимог революції гідності. Потужний суспільний запит на перезавантаження влади є більш очевидним. Вибори - найкращий спосіб люстрації. І починати очищення слід з вищого законодавчого органу», - вважає президент.

Порошенко також заявив, що «нинішній склад Верховної Ради протягом півтора року був опорою Януковича». Багато хто з депутатів, упевнений він, - прихильники бойовиків-сепаратистів.

«І більшість саме цих депутатів приймали диктаторські закони, які забрали життя Небесної сотні. За це потрібно нести відповідальність - і кримінальну, і політичну. Багато депутатів, які засідають або оголошені в Раді, - якщо не прямі спонсори і спільники, то прихильники бойовиків-сепаратистів. Навіть на оголошення мобілізації і вимоги визнати "ДНР" і "ЛНР" терористичними організаціями ледь нашкребли 232 голоси», - зазначив Петро Порошенко.

Порошенко впевнений, що склад Верховної Ради не відповідає «політичним настроям українського суспільства», яке дуже швидко змінилося за останні місяці. Він вважає, що з такими депутатами не вийде виграти війну.

«Адже наші вороги не тільки диверсанти, терористи і найманці, які прийшли з тієї сторони російсько-українського кордону. Не меншої шкоди, ніж "Гради" або "Буки", наносять корупція, безробіття, бідність. І ми повинні здобути перемогу на всіх цих фронтах одразу. Я розглядаю перемогу на Донбасі і перемогу демократичних реформаторських сил у Верховній Раді як взаємопов'язаний процес. Тому позачергові парламентські вибори - частина мого мирного плану», - заявив президент.

При цьому глава держави підкреслив, що депутати Верховної Ради сьомого скликання «будуть працювати до обрання нового парламенту».

«Головне, що їм ще треба зробити, - це вже в вересні ратифікувати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом», - зазначив Порошенко.

Він також гарантував, що «вибори пройдуть чесно, демократично і прозоро».

«В електоральній історії країни вони стануть такими самими зразковими, як і нинішні вибори президента», - додав президент.

Про те, що Рада може бути розпущена заговорили місяць тому, коли в парламенті розпалася правляча коаліція. За законом у депутатів був місяць, щоб створити нову коаліцію, але вона так і не була створена, і президент скористався своїм правом розпуску, написавши, що прийняв рішення достроково припинити повноваження Верховної ради сьомого скликання. Вибори нового парламенту призначені на 26 жовтня нинішнього року.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається