Російські вантажівки з "гуманітаркою" не пустять в Україну - Чалий

Вівторок, 12 серпня 2014 10:49 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Техніка Російської Федерації, яка везе гуманітарну допомогу, не буде пересуватися територією України.

Про це повідомив заступник глави адміністрації президента Валерій Чалий.

"Ми не розглядаємо будь-якого руху російських колон українською територією", - наголосив він.

Він підкреслив, що Україна допускає, що колона, яка вже рухається до нашого кордону, має пройти бути доставлена на кордон.

"В транзитній зоні буде митне оформлення, розмитнення. Червоний хрест відповідальній за це, і він доставляє цю гуманітарну допомогу територією України", - сказав він.

"Ці вантажі будуть перевантажені на транспортні засоби, які орендує Червоний Хрест, і таким чином ми не допустимо супроводження МВС Росії чи інших силовиків по Україні", - зазначив він.

"Все буде під контролем української сторони, ми бермо на себе відповідальність за доставку гуманітарного вантажу", - додав він.
Чалий додав, що спілкувався з представниками Червоного Хреста.
"Вони планують орендувати тут вантажівки. Ми підтримуємо з українського боку таку пропозицію. Це було б дражливо дозволити російським вантажівкам навіть без водіїв перетнути кордони з Україною", - пояснив Чалий.

"Ми готові прийняти всю цю допомогу на вантажівках, які орендує Червоний хрест. І Україна готова допомогти в митних процедурах. Тому ми не розглядаємо жодної можливості дозволити російським вантажівкам перетнути український кордон", - пояснив він.
Чалий наголосив, що будь-який несанкціонований вхід на територію України – це акт агресії.

Як відомо, рано вранці з Московської області до українського кордону вирушила колона вантажних машин. Влада Росії наголошує, що вони перевозять гуманітарну допомогу.

В РНБО заявили, що колона є несанкціонованою.

Нагадаємо, Росія під прикриттям гуманітарної місії може залишити своїх людей на Донбасі. Про це заявив глава МЗС Франції Лоран Фабіус в ефірі France Info.
"Ми повинні бути дуже обережні, тому що це може бути прикриття для постійного розташування росіян біля Луганська і Донецька і спробою поставити нас перед фактом", - сказав Лоран Фабіус.

Як повідомлялося, автоколона з вантажем гуманітарної допомоги вирушила у вівторок з Наро-Фомінська до південно-західному кордоні Росії. В адміністрації Московської області повідомили, що "автоколона доставить жителям Східної України близько 2 тис. тонн гуманітарних вантажів, зібраних москвичами і жителями Московської області".

 

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається