В Україні відкрили доступ до документів, які в Росії зберігають під грифом «секретно»

Середа, 30 липня 2014 10:19 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Архів Служби безпеки України відкрив доступ до документів, які в Росії досі зберігаються під грифом «Совершенно секретно». Так у вільний доступ потрапив лист наркома внутрішніх справ СРСР Єжова.

За повідомленням, український архів, який зберігає документи КГБ, виклав у вільний доступ лист наркома внутрішніх справ СРСР Миколи Єжова про японську агентуру в 30 роках минулого століття, який в Росії до цих пір знаходяться під грифом "Цілком таємно".

Як повідомив директор Архіву СБУ Ігор Кулик, у документі характеризується агентурна обстановка на Далекому Сході, аналізуються методи вербування агентів з числа білогвардійців японськими спецслужбами та описується підривна діяльність цієї агентури на території СРСР. Також там містяться короткі характеристики білогвардійських організацій таких як «Далекосхідний військовий союз», «Всеросійська фашистська партія».

«Загалом інформація з документу має лише історичну цінність, тому в Україні доступ до нього не може бути обмеженим. Ми вирішили допомогти російському історику, який добивався права на доступ через суд, і оприлюднили цей документ в Інтернеті», – розповів Ігор Кулик.

Як повідомляється, 14 липня Московський міський суд відмовив російському історикові Сергію Прудівський в праві ознайомитися з цим документом.

"Схоже, що Росія все ще вважає актуальними методи роботи КДБ і приховує від дослідників інформацію про такі організації, як, наприклад, згадана в матеріалі" Всеросійська фашистська партія ". Втім, приховування секретів неіснуючої держави - ​​СРСР - ніяк не допоможе Путіну в XXI столітті відродити бажану імперію ", - сказав директор архіву СБУ.

У прес-центрі також нагадали, що цього року відновлено вільний доступ до розсекречених у 2008-2010 роках документів колишньої радянської спецслужби – ЧК-НКВД-КГБ, які зберігаються в архіві СБУ.

Читайте також: Толковый словарь велікорусского наречія русского языка (В.Даль, 1801-1872)

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається