Від сьогоднішніх подій у парламенті, виграє тільки Росія, - Яценюк

П'ятниця, 25 липня 2014 05:22 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк оголосив про відставку уряду у зв'язку з розпадом коаліції і блокуванням ініціатив уряду.

Арсеній Яценюк наголосив на тому, що його уряд зробив все, що міг, і все, чого хотіли українці.

"Те, що відбулося сьогодні в Раді, буде мати дуже складні, якщо не драматичні наслідки для країни", - сказав він, додавши, що перед парламентськими виборами депутати не хочуть приймати непопулярні закони.

Раніше фракції УДАР і "Свобода" оголосили про вихід із владної коаліції, щоб запустити механізм розпуску парламенту.

При цьому Рада не змогла проголосувати низку важливих законопроектів, зокрема - про газотранспортну систему та зміни до бюджету, які стосувалися фінансування армії і відновлення Донбасу після боїв.

"В уряду зараз немає відповіді на питання: чим платити зарплату? Чим мені завтра вранці заправити БТРи? Як заплатити сім'ям людей, які загинули? Звідки? З яких грошей? Як утримувати армію і збройні сили?", - гнівно питав Арсеній Яценюк.

"Закони, які б наповнювали дохідну частину бюджету, провалені", - додав він, звинувативши депутатів у тому, що вони не хочуть голосувати за непопулярні закони перед виборами.

"За що мені найбільше боляче - за те, що зараз аплодисменти в Державній Думі Російської Федерації. Ось хто сьогодні виграв, ось хто сьогодні святкує", - сказав Яценюк.

"Я заявляю про відставку у зв'язку з розпадом коаліції і блокуванням урядових ініціатив", - резюмував він і завершив свій виступ.

Спікер Олександр Турчинов звернувся до фракцій УДАРу та "Свободи" з проханням "негайно" внести свою кандидатуру на посаду технічного прем'єра.

Після цього голова ВР закрив засідання. Парламент продовжить роботу у п'ятницю о 10:00 ранку.

У Конституції зазначено, що прем'єр має право заявити Верховній Раді про відставку.

Відповідно до закону "Про Кабінет міністрів", у цьому випадку парламент повинен затвердити відставку протягом 10 днів.

 

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається