Чубаров: кримських татар оштрафували на мільйон рублів за зустріч свого лідера

П'ятниця, 11 липня 2014 06:12 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Кримські татари, які зустрічали 3 травня національного лідера Мустафу Джемілєва на адміністративному кордоні між Кримом і материкової України, тепер повинні виплатити великі штрафи, сума яких досягла мільйона російських рублів.

 

Про це на прес-конференції в Києві заявив глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

«На сьогодні вже близько 100 осіб, які зустрічали Мустафу Джемілєва 3 травня на адміністративному кордоні між Кримом і материкової України, притягнуто до судової відповідальності і зобов'язані виплатити близько мільйона рублів», - сказав він.

Чубаров зазначив, що зараз у Криму спостерігається посилення репресій з боку Російської Федерації, які набувають нових форм.

«У Криму поглиблюються загрозливі явища: викрадення журналістів, активістів, а також вбивства людей. Указ про реабілітацію кримськотатарського народу є простою декларацією. Насправді ми спостерігаємо постійне обмеження прав кримських татар », - сказав він.

Нагадаємо: 3 травня Мустафу Джемілєва не пустили до Криму. У зв'язку з цим кримські татари провели акцію протесту на «кордоні» в Армянську.

Пізніше «прокурор» Криму Наталія Поклонська зачитала голові Меджлісу Рефата Чубарова попередження про «недопущення ведення екстремістської діяльності», попередивши, що в разі непокори, Меджліс буде ліквідований і його діяльність заборонена. Після цього відносно учасників акції протесту відбулися суди, за результатами яких людям виписали штрафи.

5 липня Рефата Чубарова, який повертався з виїзного засідання Меджлісу в Херсонській області, не пропустили до Криму. У пункті пропуску «Чонгар» «прокурор» Криму Наталія Поклонська зачитала йому попередження про «екстремістську діяльність».

Також голові Меджлісу вручили повідомлення про заборону в'їзду в Криму строком на п'ять років.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається