Росія відкрито викрадає людей на території України - МЗС

Середа, 09 липня 2014 06:12 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

"МЗС України висловлює рішучий і категоричний протест у зв'язку з незаконним вивезенням на територію Росії Надії Савченко - військовослужбовця Збройних сил України, яка раніше була захоплена представниками збройних терористичних формувань, які діють на сході України. Це є ще одним підтвердженням того, що терористи планують і реалізують свої злочини на території України в тісній зв'язці зі спецслужбами Російської Федерації", - йдеться в повідомленні МЗС України.

 

У МЗС підкреслили, що подібні дії влади РФ не залишаться без адекватної відповіді з боку України та міжнародного співтовариства.

"Україна вимагає від російської сторони невідкладного надання українським офіційним представникам повної і вичерпної інформації про обставини незаконного вивезення Надії Савченко в Росію, об'єктивного розслідування цього факту і покарання винних, негайного допуску до громадянці України українського консула для надання правової допомоги", - зазначили в міністерстві.

МЗС чекає від російської сторони вжиття заходів з метою звільнення Савченка з-під варти та її повернення найближчим часом в Україну.

У міністерстві також закликають засудити протиправні дії РФ, спрямовані на порушення прав і свобод громадян України, і посилити тиск на російську владу.

Надія Савченко служила в Іраку і не любить, коли її порівнюють із солдатом Джейн.

Полонена росіянами льотчиця Надія Савченко усе життя мріяла керувати літаком-винищувачем, але врешті стала штурманом-оператором вертольоту Мі-24. Вона усе своє життя поклала на те, щоб досятги своєї мрії – літати у небі, і таки досягла свого, не дивлячись на перешкоди. 12 фактів про Надію Савченко Після закінчення школи опанувала професію модельєра-дизайнера і рік навчалася на факультеті журналістики одного із столичних вишів.

Щоб потрапити в Житомирську аеромобільну бригаду, пробігла 15 кілометрів по снігу з 15-кілограмовим рюкзаком десантника. Півроку перебувала у складі українського миротворчого контингенту в Іраці. Її тричі не брали у Харьківський університет повітряних сил, але вона таки вступила, отримавши особистий дозвіл міністра оборони. На курсі була єдиною жінкою серед 39 студентів. Вступила до університету, коли їй було 24, хоча граничний вік для контрактників – 23 роки.

Була старшою за всіх віком та мала більший за всіх бойовий досвід. Її двічі відраховували з вишу з формулюванням "Непридатна до вильотів як льотчик". Свій перший політ здійснила на літаку Як-52. Закінчила вуз як штурман класу літаків Су-24.

Після випуску Савченко направили служити штурманом-оператором на вертоліт Мі-24 в 3-й окремий полк армійської авіації на Львівщині. Улюблений фільм – "Втеча із Шоушенка", улюблена книга – "Ілюзії" Річарда Баха. Життєве кредо: "Бачу ціль – не бачу перешкод".

У вільний від роботи час робить модельки вертольотів та літаків, вишиває, виготовляє художні вітражі, декорує одяг. Не любить, коли її порівнюють із солдатом Джейн з одноіменного фільму.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається