Шпіонські та окупаційні карти Львова

Вівторок, 24 червня 2014 13:43 Автор  Орест
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

У Львові науковці розробили картографічну працю «Атлас українських історичних міст. Т.1. Львів», який став частиною європейської серії міських атласів.

Атлас виданий за науковою редакцією Мирона Капраля і включає 25 оригінальних карт Львова, 11 карт-реконструкцій та 6 видів міста.

Праця "Атлас українських історичних міст. Т. 1: Львів" стала першим українським виданням у європейській серії міських атласів, що виходять під егідою Міжнародної комісії з історії міст (The International Commission for the History of Towns) ще з 1955-го року. Видання цієї серії здійснюється з метою створити підстави для порівняльної історії європейських міст у різних періодах та аспектах їхнього життя. 
 
Наразі вчені 18 країн (Німеччини, Австрії, Франції, Англії, Італії, Чехії, Польщі, Румунії та ін.) вже видали 502 атласи міст. Атлас Львова стає 503-м виданням цієї серії.

Керівник Львівського відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. Г.С. Грушевського Мирон Капраль зазначив, що над проектом протягом трьох років працювало близько 15 осіб з п’яти наукових установ. Окрім того, з науковцями співпрацювали також архіви, бібліотеки та музеї, що дозволили публікувати мапи та краєвиди Львова

Атлас включає велику групу оригінальних мап міста Львова з багатої збірки Центрального історичного архіву України (м. Львів), а також із Наукової бібліотеки Львівського національного університету ім. І. Франка, Військового архіву у Відні та кількох приватних колекцій.

Більшість історичних карт подаються в оригінальному масштабі, що дозволяє науковцям та фахівцям чіткіше локалізувати історичні об’єкти та покращувати якість реставраційних робіт.

Тираж картографічної праці – 650 примірників. Атласи поширюватимуть серед науковців у Києві, Львові та за кордоном. Також його можна буде придбати у книгарнях.

Атлас виконано у п’яти наукових установах: Львівському відділенні Ін-ту української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України, НДЦ "Рятівна археологічна служба" Ін-ту археології НАН України, Центрі міської історії Центрально-Східної Європи, Центральному державному історичному архів у м. Львові, "Інституті геоінформаційних систем" (Львів).

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається