Польські дипломати допоможуть українцям подорожувати без віз

Середа, 07 травня 2014 10:08 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

6 травня, під час проведення українсько-польських консульсько-правових консультацій, присвячених лібералізації візового режиму та умов поїздок громадян в рамках малого прикордонного руху, обидвом сторонам вдалося досягнути значних домовленостей. Про це під час брифінгу у Львові повідомив директор Консульського департаменту МЗС Республіки Польщі Марек Цесельчук.

 

«Наша стратегічна ціль – зробити так, щоб українські громадяни могли подорожувати без віз. Сьогодні це складне питання, але сподіваємось, що найближчим часом усе зміниться на краще», - зазначив Цесельчук.

За його словами, діятиме каталог спрощень отримання візи для українських громадян. Зокрема, ті громадяни, які були учасниками туристичних виїздів та мали туристичні візи зможуть отримати таку ж візу до Польщі від 15 травня з терміном дії на 1 рік. Ті громадяни, які раніше не мали туристичних віз, зможуть отримати таку візу терміном дії на півроку.

«Для громадян України це буде добрим заохоченням відвідати Польщу, адже Україна та Польща є добрими і дружніми сусідами», - сказав Марек Цесельчук.

Він також додав, що вдалося досягнути домовленостей щодо віз для тих громадян та членів їхніх сімей, які були евакуйовані з Польщі у 1944 році. Йдеться про переселенців, їхніх дітей, чоловіків та дружин дітей переселенців.

«Тим із них, хто мав будь-яку шенгенську візу, від 15 травня надаватимуть багаторазову п’ятирічну візу. Тим, хто не мав, візу надаватимуть на два роки», - сказав Марек Цесельчук.

Він також додав, що 28 квітня Консульство Польщі відкрилось та почало працювати у Донецьку.

«Це ще раз засвідчує наші добрі наміри та близькі приязні стосунки між нашими країнами», - сказав Марек Цесельчук.

Своєю чергою директор Департаменту консульської служби МЗС України Андрій Сибіга подякував польським колегам за підтримку.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається