Звільнено спостерігачів ОБСЄ з рук проросійських сепаратистів

Понеділок, 05 травня 2014 05:21 Автор  Орест
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

З травня, генсек Ради Європи Торбйорн Ягланд, група ОБСЄ та спеціальна група федерального уряду Німеччини зустрічали звільнених інспекторів ОБСЄ, що перебували в полоні проросійських сепаратистів у Слов’янську.

Чеський інспектор, лейтенант Йозеф Преровскі розпов про свій полон у Слов'янську.

"Я ніколи їм цього не пробачу. Ми провели перші два дні у підвалі під постійною охороною, яка супроводжувала нас навіть до туалету", - сказав він.

У свою чергу польський інспектор, майор Кшиштоф Кобєльські розповів журналістам польського телеканалу TVN24, що важко почуватися "гостем", перебуваючи під постійним наглядом людей з пістолетами.

"Було багато моментів, коли я почувався під загрозою", - сказав він та додав, що під час перебування "в гостях" у проросійських бойовиків інспектори були відрізані від інформації і не могли оцінити ситуацію.

"Ми не мали доступу до інтернету чи до телебачення", - розповів він.

Голова групи, німецький полковник Аксель Шнайдер зазначив, що особливо важкими були останні дві доби, що передували їхньому звільненню.

"Уявіть собі, минулої ночі ми ще були в епіцентрі перестрілок, а сьогодні ми тут, з нашими родинами. Ми ніколи не думали, що це стане можливим", - cказав він.

Саме в таких «апартаментах» іноземці провели перші вісім годин полону.

Військові інспектори повернулися до Берліну напередодні, у складі групи, що прилетіла до Берліна, троє військових з Німеччини, німецький перекладач та троє військових з Польщі, Чехії та Данії.

Як відомо, самопроголошений "мер" Слов'янська В'ячеслав Пономарьов називав захоплених інспекторів ОБСЄ "військовополоненими",  яких хотів обміняти  на своїх однодумців, раніше затриманих владою

3 травня переговорник Путіна Володимир Лукін, який прибув напередодні у Донецьк з візитом приватної особи, зустрівся із Пономарьовим та оголосив, що усі затримані сепаратистами заручники з місії ОБСЄ звільнені "без жодних умов". А свій вчинок назвав «жестом доброї волі».

25-го квітня сепаратисти Слов’янська взяли в полон інспекційну групу, що працює в Україні згідно з рішенням ОБСЄ за Віденським документом про заходи зміцнення довіри та безпеки. До складу групи з восьми осіб увійшли чотири представники ФРН і по одному зі Швеції, Польщі, Данії та Чехії.

Нині у полоні сепаратистів залишаються близько 50-ти осіб. Серед яких журналісти, українські військові та активісти.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається