Україна почала закачувати газ з Німеччини

Вівторок, 15 квітня 2014 09:05 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Німецька компанія RWE почала реверсні поставки газу в Україну, - повідомляється на сайті компанії.

Німецький газ надходить в Україну через Польщу на основі п'ятирічного рамкового договору, який був підписаний в травні 2012 року між "Нафтогазом" і RWE Supply & Trading.

Україна зможе закуповувати у RWE до 10 млрд куб. м газу на рік.

Нагадаємо, 14 квітня оператори з'єднувальних газотранспортних систем України ("Укртрансгаз") та Польщі (Gaz-System SA) підписали доповнення до операторської угоди, яка уточнює порядок передачі виробничо-технічної інформації між компаніями.

У січні 2014 Україна підписала газову угоду зі Словаччиною. Єврокомісар з енергетики Гюнтер Еттінгер упевнений, що постачання газу зі Словаччини на Україну можуть бути організовані в поточному році, проте Європейська комісія дійшла висновку, що реверс газу на Україну юридично неможливий без згоди Газпрому.

Зазначимо, що реверсний газ із країн Європейського Союзу коштує Україні дешевше, ніж російський.

 

RWE - компанія Німеччини, за обсягами продажів природного газу на німецькому ринку займає частку в 17%. У структурі газового балансу німецького концерну 31% становить газ, отриманий з Росії, 24% - норвезький, і 21% - голландський газ. Це друга позиція після E.ON. Генеральний директор - Юрген Гроссман. 

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається