"Небесна сотня" стане квітами

Четвер, 10 квітня 2014 08:43 Автор  Орест
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

На честь героїв Майдану назвуть новий сорт ірису. Це відбудеться на всеукраїнській виставці у Києві в Ботанічному саду з 30 травня по 1 червня. Яка саме квітка стане "Небесною сотнею" оберуть гості виставки.

 

 Чому саме ірис? Напевне тому що у християн ірис символізує чистоту, захист, але є символом скорботи і болю. Усе через гострі клиноподібні листя, які наче уособлюють страждання і печаль серця Богоматері через стражданя Христа. На зображеннях Діви досить часто можна побачити квітку ірису і саме блакитного кольору.  

 Взагалі то в перекладі "Ірис" - означає веселка, а от назвали квітку так, на честь богині Іриди, яка спускається з небес аби сповістити людям волю богів. Зображення цієї квітки колись прикрашало герб Флоренції, а в Японії ірис є оберігом дому. До речі в японські мові однакові ієрогліфи означають "ірис" та "військовий дух".

 На виставці в Києві буде представлено 10 - 15 нових сортів цієї легендарної квітки. Усі нові сорти будуть пронумеровані. Поряд буде скринька для голосування і кожен відвідувач зможе віддати свій голос за квітку яка йому найбільше сподобалась. Як повідомляє gazeta.ua, ірис, який найбільше сподобається відвідувачам, та набере більшість голосів отримає назву "Небесна сотня".

 Ця квітка стане памяттю і вінничанинам Леоніду Полянському, Максиму Шимко, Юрію Нечипоруку, Валерію Брезденюку, які після буремних подій на Майдані потрапили до складу "Небесної сотні".

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається