в українському законодавстві не передбачене проведення "місцевого референдуму" - ЦВК

Понеділок, 03 березня 2014 14:56 Автор  Орест
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

"Сьогодні жоден із чинних в Україні законів не визначає порядку проведення місцевих референдумів, а відтак механізм реалізації права громадян на прийняття рішень з питань місцевого значення шляхом проведення місцевого референдуму відсутній", - сказано в повідомленні ЦВК

"Проведення будь-якого місцевого референдуму за існуючого нормативно-правового регулювання є неможливим", - наголосили в ЦВК.

"Пунктом 20 частини першої статті 92 Конституції встановлено, що організація і порядок проведення виборів і референдумів визначаються виключно законами України", - додали у повідомленні.

Між тим закон про всеукраїнський та місцеві референдуми, яким у 1991 році було врегульовано питання ініціювання та підготовки проведення місцевого референдуму, згідно з пунктом 4 розділу XIII "Прикінцеві положення" Закону України "Про всеукраїнський референдум" від 6 листопада 2012 року № 5475-VI визнано таким, що втратив чинність.

Нагадаємо, самопроголошена, підконтрольна Росії влада Криму в закритому режимі без ЗМІ проголосувала за проведення місцевого референдуму про статус автономії. Спочатку референдум призначили на 25 травня, а потім перенесли на 30 березня. У Держдумі Росії вже зареєстровано законопроект, на підставі якого може бути приєднано Крим до РФ та діє спрощена система отримання російського громадянства для українців.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається