28 січня 1992 року - Верховна Рада затвердила національний синьо-жовтий стяг як Державний Прапор України.

Вівторок, 28 січня 2014 11:41 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Державний прапор України — стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів,які символізують чисте синє небо над жовтим полем пшениці.

Навколо кольору прапора точилися дискусії. Та дослідники зазначали, що жовтий (золотий) і синій кольори використовувалися на гербі Руського королівства 14 століття. Вони також вживалися на гербах руських земель, князів, шляхти і міст середньовіччя і раннього нового часу. У 18 столітті козацькі прапори Війська Запорозького часто вироблялися з синього полотнища із лицарем у золотих чи червлених шатах, із золотим орнаментом та арматурою. 1848 року українці Галичини використовували синьо-жовтий стяг як національний прапор. В 1917–1921 роках, під час української революції, цей стяг був державним прапором Української Народної Республіки й Української Держави.

Саме жовто-блакитний стяг — символ боротьби за незалежність України у XX столітті. Тим, що саме синьо-жовте знамено є нині державним прапором, вшановується пам’ять тисяч українців, які віками мріяли про свободу своєї Вітчизни.

23 серпня в Україні щорічно відзначають День державного прапора.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається