Ситуація в Україні може мати надзвичайно трагічні наслідки для Євросоюзу.

Четвер, 23 січня 2014 08:56 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

“Нам насправді загрожує велика трагедія. Думаю, що європейські дипломати, дипломати сусідніх країн і Польщі повинні бути дуже чутливими до цих справ. Ми можемо опинитися в такій спіралі подій, яку вже не вдасться зупинити”, – таку думку висловив, коментуючи останні події в Україні, колишній президент Польщі Олександр Кваснєвський в інтерв’ю польському телеканалу TVN24 Biznes i Świat в швейцарському Давосі.

Екс-президент підкреслив, що наслідки такого розвитку ситуації відчують “всі”, і вони матимуть не тільки “моральний” характер через те, що в Україні гинуть люди, але також можлива “хвиля міграції та економічні проблеми”.

Кваснєвський назвав першочерговим завданням в Україні припинити насильство і почати справжній діалог між владою та опозицією для того, щоб знайти вихід з нинішньої політичної кризи.

“Сьогодні цього діалогу немає, він багато в чому уявний, навіть якщо відбуваються якісь зустрічі”, – сказав Кваснєвський, заявивши також про “абсолютну відсутність” довіри між учасниками тих переговорів.

“Те, що відбувається в Україні, може повністю вийти з-під контролю як влади, так і лідерів опозиції, а тоді важко буде це виправити і повернутися до стану нормальності”, – сказав він.

Кваснєвський зазначив, що українці в першу чергу повинні домовитися між собою, зазначивши, що представники Євросоюзу – у разі такої необхідності – готові сприяти переговорам.

“У першу чергу потрібно зупинити насильство, а по-друге – сісти за стіл переговорів, тому що нам насправді загрожує велика трагедія”, – підкреслив екс-президент Польщі.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається