Офшори під прицілом у Міндоходів України

Понеділок, 13 січня 2014 07:27 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Офшори – оптимальне місце для зберігання фінансових коштів з можливістю мати до них нелімітований або як мінімум легкий і швидкий доступ. Під офшорами звичайно розуміють країни і території, що забезпечують конфіденційність фінансових, комерційних та інших операцій іноземних фізичних і юридичних осіб, зареєстрованих в цих країнах і територіях, а також надають фізичним та юридичним особам інших країн сприятливий податковий режим у вигляді низьких або навіть нульових ставок податків.

Міністерство доходів і зборів України отримало можливість обмінюватися податковою інформацією з низкою країн. Це стало можливим завдяки тому, що Велика Британія, Нідерланди та Данія розширили дію Конвенції про взаємну адміністративну допомогу в податкових справах Ради Європи та Організації економічного співробітництва та розвитку на кілька своїх територій з офшорною юрисдикцією.

Так, Україна, будучи учасником конвенції, тепер буде мати законні підстави для здійснення обміну податковою інформацією з цими офшорами. Зокрема, мова йде проо Ангілью, Бермудські, Британські Віргінські, Кайманові островах, Гібралтар, острів Мен, Арубу, Кюрасао, Сінт-Мартенс, Фарерські острови і Гренландію. А це дасть Міністерству доходів і зборів України можливість ефективно протидіяти схемами ухилення від оподаткування.

Варто додати, що, насьогодні, універсального, єдиного списку офшорів немає. Кожна країна, кожна міжнародна організація, іноді кожне відомство в рамках однієї країни складає власний список офшорів, кількість яких на сьогодні вимірюється десятками: до 30% країн світу мають ті чи інші ознаки офшорів. Деякі країни не вважаються офшорами, тим не менше під їх юрисдикцією можуть знаходитися території (зони), що мають явні ознаки офшорів.

Згідно з звітом міжнародної дослідницької організації Tax Justice Network (TJN), що займається незалежними розслідуваннями ухилень від сплати податків, на банківських рахунках офшорних юрисдикцій знаходиться від 21 до 32 трлн дол. І це без урахування таких нефінансових активів, як яхти, маєтки, палаци, численні предмети розкоші та твори мистецтва. Ці суми дорівнюють, принаймні, десятій частини всього обсягу світового багатства, оціненого швейцарським банком Credit Suisse в 231 трлн дол.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається