«До такої мови і музики не треба»

П'ятниця, 20 грудня 2013 08:50 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Попри традиційний вислів «Карловы Вары – русский город», українське життя тут ніколи не спинялось і має свою давню історію.

Сьогоднішній Союз Українців Богемії наслідує традиції Українського Товариства в Чехословацькій республіці, що діяло в Карлових Варах з 1950 до 1968 р. Його колишній голова полковник Микола Гулин є також почесним членом СУБу.

Ще до вторгнення радянських військ в 1968 році тут вирувало українське життя: славилися Шевченківські дні у відомих Лазнях III, Маланка в театрі Карловарського пивовару, наш народ завжди дотримувався тут своїх національних традицій.

Сьогоднішнє українство також намагається підтримувати високий рівень національної свідомості, заснований на повазі до чеської землі та людей, які нас гостинно прийняли у свій дім.

Свято Миколая, що було проведено 14 грудня в Українському центрі в Деполтовіце, пряме тому свідчення. Під дзвінкий гомін дітей нас веселили українські Миколай, ангел та чорт. І не біда, що присутні на святі чехи не розуміли, до чого там була Солоха, однак здавалось, що саме вона стала найулюбленішем персонажем свята.

Українська школа вперше після відкриття представила свої таланти. Хтось із чехів навіть захоплено вигукнув: «Та до такої мови і музики не треба». Не будемо з ним сперечатись.

Союз українців Богемії

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається