СВІТОВИЙ КОНҐРЕС УКРАЇНЦІВ підтримав українську громаду в Італії

Четвер, 21 листопада 2013 08:24 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

18 листопада 2013 року Президент Світового Конґресу Українців (СКУ) Евген Чолій надіслав лист до Прем’єр-міністра Італії Енріко Летта на підтримку звернення Християнського товариства українців Італії щодо проблеми навколо українських мікроавтобусів, які здійснюють перевезення між Україною та Італією.

Президент СКУ висловив глибоке занепокоєння в зв’язку з тим, що італійська поліція зупиняє мікроавтобуси з України, штрафує водіїв на 4,130 євро та навіть арештовує мікроавтобуси на тій підставі, що вони не мають транспортних ліцензій.

Для багатьох з-понад 250 000 українських громадян, які законно проживають в Італії, ці мікроавтобуси є єдиним зв'язком з їхніми рідними в Україні. Вони одні надають доступне транспортне обслуговування пасажирів та посилок. Без мікроавтобусів ці українські громадяни в Італії будуть фізично відокремлені від своїх родин в Україні, багато з яких розраховують на них у своєму повсякденному існуванні. Вантажі, які перевозяться до членів сімей, мають гуманітарний характер і не повинні вважатись комерційними, оскільки вони не призначені для перепродажу.

Президент СКУ закликав Прем’єр-міністра Італії подбати про проведення зустрічей між високопосадовцями італійського уряду та провідниками Християнського товариства українців у Італії, щоб знайти розумне і практичне розв'язання. Крім того, поки таке рішення не знайдено, СКУ просив ввести мораторій на стягнення штрафів з мікроавтобусів із України, адже вони не перевозять комерційних вантажів...

Лист Президента Світового Конґресу Українців (СКУ) Евгена Чолія до Прем’єр-міністра Італії Енріко Летта

Шановний Прем’єр-міністре!
Тема: Штрафи для мікроавтобусів з українськими номерними знаками

Світовий Конґрес Українців глибоко стурбований застосуванням штрафів з боку владних структур Італії по відношенню до мікроавтобусів (загальною вагою до 3,5 тонн) з українськими номерними знаками, які здійснюють перевезення між Україною та Італією, та цілком підтримує зусилля української громадської організації в Італії, Християнського товариства українців у Італії, у вирішенні цього питання.

За роки незалежності України від 1991 р. Італія та Україна встановили і підтримують міцні дипломатичні відносини. Окрім суттєвих торговельно-економічних зв’язків між двома країнами, на законних підставах в Італії перебуває більше 250,000 українців. Україна та ЄС також
парафували та знаходяться на межі підписання Угоди про асоціацію між ЄС і Україною, яка, без усякого сумніву, ще більше зблизить Італію та Україну.

Незважаючи на ці зв’язки, українська громада в Італії дуже занепокоєна невідповідними діями по відношенню до мікроавтобусів, які здійснюють перевезення між Україною та Італією.

Італійська поліція зупиняє мікроавтобуси з України, штрафує водіїв на 4,130 Євро та навіть арештовує мікроавтобуси на тій підставі, що вони не мають транспортних ліцензій.

Для багатьох з-понад 250,000 українських громадян, які законно проживають і сплачують в Італії податки, ці мікроавтобуси є єдиним зв'язком з їхніми рідними в Україні. Вони одні надають доступне транспортне обслуговування пасажирів та посилок. Без мікроавтобусів ці українські
громадяни в Італії будуть фізично відокремлені від своїх родин в Україні, багато з яких розраховують на них у своєму повсякденному існуванні. Вантажі, які перевозяться до членів сімей, мають гуманітарний характер і не повинні вважатись комерційними, оскільки вони не призначені
для перепродажу.

Мікроавтобуси, які в’їжджають до Італії з Румунії, Польщі та Болгарії, не підлягають таким стандартам, перевіркам і штрафам. Таким чином, штрафи по відношенню до мікроавтобусів з України виглядають як такі, що мають дискримінаційний характер. Сума штрафів також
має каральний характер.

Більше того, немає жодної процедури, яка дозволяє водіям мікроавтобусів з України “легалізувати” їхні дії. Незважаючи на дві зустрічі провідників Християнського товариства українців у Італії та представників Міністерства інфраструктури та транспорту Італії до сьогодні в цьому питанні немає ніякого прогресу.

Тому Світовий Конґрес Українців закликає Вас подбати про проведення зустрічей між високопосадовцями італійського уряду та провідниками Християнського товариства українців у Італії, щоб знайти розумне і практичне розв'язання (тобто звільнити мікроавтобуси з України від будь-яких зобов'язань для отримання транспортних ліцензій, так само як мікроавтобуси з Румунії, Польщі та Болгарії, чи видати транспортні ліцензії для мікроавтобусів з України).

Крім того, поки таке рішення не знайдено, Світовий Конґрес Українців просить Вас ввести мораторій на стягнення штрафів з мікроавтобусів з України.

Просимо Вас повідомити, чи є шляхи для нашого сприяння успішному розв’язанню цієї критичної проблеми.


З повагою,
СВІТОВИЙ КОНҐРЕС УКРАЇНЦІВ
Евген Чолій
Президент

Копія:
Пану Олесю Городецькому, голові Християнського товариства українців у Італії

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається