Україна на іншому кінці планети

П'ятниця, 15 листопада 2013 07:56 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(11 голосів)

Нещодавно, український політичний журналіст Сергій Лещенко, заступник головного редактора інтернет-видання «Українська правда», перебував у Північній Америці. Підчас відвідин міста Торонто, де відбувався трирічний Конгрес українців Канади, йому вдалося познайомитись з українцями, які не тільки підтримують, а й розвивають українську національну ідентичність далеко від Батьківщини.

"Цими днями в Торонто я мав нагоду брати участь у дискусії щодо ситуації в Україні... Можливо, через недостатні знання, але я досі не мав уяви, що в світі існує паралельна Україна, де живуть сотні тисяч українців. При чому живуть не в гетто, а є повноцінною частиною суспільства на найвищих посадах – аж до генерал-губернатора Канади" - пише в своєму блозі Сергій.

Пропонуємо вашій увазі емоційну розповідь журналіста:

Вони знають українську мову не гірше українців в Україні, а часом краще. Вони мають українські кредитні спілки та українські телепередачі. Вони ходять в українські школи та гуртки.

Вони і досі, хоча рідше, укладають шлюби між собою, примножуючи діаспору. Вони мають "своїх" мільярдерів – наприклад, власником хокейної команди NHL "Оттава Сенаторз" є Юджин Мельник, який виступав на Конгресі одразу після прем"єр-міністра Канади Стівена Гарпера.

Вони навіть переспівують на бандурах канадську зірку Селін Діон, що виглядає принаймні надзвичайно зворушливо.

 

Діаспора впливова – особливо після приходу Павла Грода на посаду керівника Конгресу Українців Канади. Свідчення того – присутність на заходах усіх провідних канадських політиків – фактичного керівника цієї країни "Великої вісімки" Стівена Гарпера, лідера офіційної опозиції Томаса Малкейра та лідера третьої за потужністю партії в Канаді – ліберала Жюстена Трюдо. Прийшов навіть скандально відомий мер Торонто Роб Форд.

На фото вгорі – прем'єр-міністр Канади Стівен Гарпер (праворуч) і керівник Конгресу українців Канади Павло Грод (ліворуч). На фото внизу – лідер офіційної опозиції Томас Малкейр

Українці присутні в парламенті Канади – і найближчими місяцями там може стати на одного більше – журналістку Христю Фриланд офіційно висунуто кандидатом на довиборах в одному з округів Торонто.

Українська діаспора в Канаді – традиційний "постачальник" міжнародних спостерігачів на вибори. Востаннє їх було півтисячі осіб.

Враховуючи, що українці в Канаді – одній з найдемократичніших країн світу – змогли реалізуватися, це залишає надію, що потяг до корупції – це не формула крові українців, а лише складновиліковний вірус, що руйнує зсередини пострадянську нереформовану державу.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається