Українська діаспора закликає Євросоюз підписати Угоду про асоціацію

Вівторок, 05 листопада 2013 07:47 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Президент СКУ Евген Чолій У понеділок, 4 листопада, Світовий Конґрес Українців (СКУ) та представники діаспори з 40 країн закликали керівників Європейського Союзу підтримати підписання Угоди про асоціацію між ЄС і Україною під час Третього саміту Східного партнерства 28‑29 листопада 2013 р. у Вільнюсі (Литва).

У листі, який підписали Президент СКУ Евген Чолій та голови складових організацій СКУ, відзначається, що цей саміт стане визначним історичним моментом у відносинах Європи з країнами Східного партнерства та остаточним тестом для політики Східного партнерства ЄС, зокрема тому, що на цьому заході планується підписання Угоди про асоціацію між ЄС і Україною.

 

«Підписання Угоди про асоціацію між ЄС і Україною є найбільш ефективною практичною дією, яку ЄС може зробити, щоб підтримати Україну як державу-партнера в цей критичний час», – заявив президент ВКУ Євген Чолій.

 

Керівник СКУ нагадав, що у своїй резолюції від 12 вересня 2013 Європейський парламент відзначив, що ЄС слід виконати свої зобов’язання і в дусі солідарності з країнами Східного партнерства, включаючи Україну, втрутитися і захистити їх від відкритого, тривожного тиску Росії на них.

 

«Це б також підтвердило європейський характер населення України і дало потужний стимул до демократії і соціального прогресу в Україні, стало важливим кроком у подальшій модернізації та європеїзації України і сприяло регіональній безпеці, стабільності та добробуту», – додав пан Чолій.

 

СКУ є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ об’єднує в своєму складі українські організації із 33 країн та підтримує зв’язки з українцями ще 14 країн. Заснований у 1967 р. як неприбуткова організація, у 2003 р. СКУ був визнаний як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом Економічною та соціальною радою Організації Об’єднаних Націй.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається