У Польщі помер великий друг України - мер Гданська Павел Адамович

Вівторок, 15 січня 2019 08:03 Автор  Ольга Мельник
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Мер Гданська Павел Адамович помер після операції, яку провели лікарі замаху на нього. Українці  Гданська згадують мера міста як людину, яка завжди підтримувала Україну. 

Про це повідомляє інформаційний портал української діаспори "Стожари" з посиланням на видання “Наше слово”.

Трагедія сталась у неділю ввечері. Коли Павел Адамович на сцені дякував людям за підтримку акції “Оркестр святкової допомоги”, на нього накинувся Стефан В. і вдарив принаймні двічі ножем в груди – в районі серця. Як виявилося пізніше, 27-річний нападник раніше відбув ув’язнення за розбійні напади.

“Шокований звісткою про трагічну смерть мера Гданська Павла Адамовіча. Знаю як багато зробив він добра для українців у Польщі та українсько-польських відносин. Це важка втрата для всіх нас,” – прокоментував трагедію президент України Петро Порошенко.

Screenshot from 2019 01 15 03 07 36

“Єднаюсь у сумі і болі з родиною, близькими, мешканцями Гданська і польським народом. Відійшов мер міста Гданськ Павел Адамович. Великий Поляк та Друг України. Він назавжди залишиться у наших серцях. Нехай спочиває у мирі,” – написав Посол України у Польщі Андрій Дещиця.

Screenshot from 2019 01 15 03 07 45

Не віриться у це, серце переповнюють біль, смуток, відчай, гнів. Напасник, засліплений ненавистю та жагою невиправданої помсти буде жити далі. Світлої, розумної, відповідальної та відкритої людини не стало. Ґданськ втрачає лідера, його родина – батька, чоловіка, сина,” – написав Недім Усеінов

“Це страшна новина,” – говорить Єлизавета Кремінська, голова Поморського відділу Об’єднання українців у Польщі, яка згадує мера міста як людину, яка підтримувала Україну. “Дуже символічним був жест, коли Павел Адамович під час Помаранчевої революції повісив на пам’ятнику Нептуна у Гданську оранжевий шарф. У грудні 2013 році, коли тільки почався Майдан в Україні, він повісив на ялинці перед входом до греко-католицького храму синьо-жовті прикраси,” – згадує діячка Об’єднання.

Адамович був теж присутній під час відкриття пам’ятника Св. Володимира на прицерковній площі у Гданську у травні 2015 року.

, засновник Комітету Солідарності кримських татар та член Виконавчого комітету Світового конгресу кримських татар, який вже багато років мешкає у Польщі. 

Єлизавета Кремінська додає, що завдяки сприянню Павла Адамовича українська меншина мала велику фінансову підтримку для реалізації своїх проектів: “Завдяки рішенню мера ми користуємося безкоштовно приміщенями для  нашої домівки. Місто на чолі з Павлом Адамовичом першим у Польщі опрацювало модель співпраці та підтримки мігрантів”.

“Він сам завжди виступав проти насильства і расизму,” – додає українка з Гданська.

Варварський замах на життя мера Гданська Павла Адамовича став причиною проведення у багатьох містах віче проти ненависті і насилля.

По всій країні, у Гданську, Варшаві, Щецині, Вроцлаві, Бидгощі, Познані, Лодзі, тисячі поляків вийшли на мовчазні марші на вшанування пам'яті Павела Адамовича.

50451885 2569558199751435 2542346762052435968 n

Гданськ

poznan akciya protesta

Познань

krakov akciya ploshchad

Краків

 

 

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається