У Польському парламенті хочуть бачити представників діаспори

П'ятниця, 26 жовтня 2018 08:30 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

До Сенату Польщі (верхньої палати парламенту) внесуть проект поправки до конституції, що збільшує число сенаторів зі 100 до 102.

Про це заявив спікер Сенату РП Станіслав Карчевський (Закон і справедливість), – повідомляє TVN 24.

«Буде представлено проект змін до конституції, що передбачає збільшення кількості сенаторів зі 100 до 102. Два місця передбачать для сенаторів, обраних діаспорою. Одне для майбутнього сенатора з-за східного кордону, інше – західного. Такі наші плани», – заявив Карчевський на брифінгу в середу.

Спікер розраховує на підтримку усіх фракцій парламенту щодо цих нововведень. Зокрема, він підкреслив, що «у соту річницю відновлення незалежності Польщі всі фракції, всі сенатори, а згодом і депутати проголосують одноголосно» за додаткові місця для представників польської закордонної громади. На його думку, «це було б символічною подякою діаспорі за її величезний внесок у відновлення незалежності».

Карчевський вперше озвучив таку пропозицію під час Економічного форуму в Криниці. Він висловив сподівання, що пропозиція буде «дуже швидко проведена через парламент» і у 2019 році буде можливим обрання сенаторів від діаспори. Зараз польські громадяни, які беруть участь у виборах за кордоном, голосують за кандидатів у Варшавському окрузі до Сенату. Те ж саме стосується і виборів до Сейму – голоси за кордоном віддаються за кандидатів з Варшавського округу.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається