Україна - головний гість Мистецького фестивалю у Горжице, Чехія

Середа, 13 червня 2018 06:42 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

З 5 по 17 червня 2018 року у галереї Plastik у чеському містечку Горжіце проходить П'ятий мистецький фестиваль. Головним гостем цього року стала Україна.

Мистецький фестиваль у містечку Горжіце було приурочено до урочистостей у рамках відзначення сторіччя створення Чехословаччини.

У суботу, 9 червня, біля "вежі незалежності" містечка Горжіце пройшла урочиста церемонія вшанування вояків Чехословацьких легіонів, які сто років тому вибороли чехословацьку незалежність. В церемонії взяли участь Міністр регіонального розвитку ЧР Клара Досталова, Гетьман Краловоградецького краю Їржі Штєпан, мер міста Горжіце Алеш Свобода, - повідомляє портал української діаспори "Стожари" з посиланням на Посольство України у Чеській Республіці.

Особливістю цьогорічних урочистостей стало те, що відбулися вони під знаком України - почесним гостем став український Посол, а у заходах взяла участь делегація міста Зборів, що на Тернопільщині, на чолі з його мером Русланом Максимівим. Місто Зборів має особливу символіку для чехів, оскільки саме там у 1917 році відбулася перша битва Чехословацького легіону проти Австро-угорських військ. Р.Максимів привіз капсулу зі зборівською землею, яку сьогодні було урочисто закладено у фундамент реконструкції "вежі незалежності".

Посол України в Чехії Євген Перебийніс нагадав присутнім у своїй промові, що 100-річчя державності цього року відзначає і Україна. Щоправда, УНР, на відміну від Чехословаччини, проіснувала лише кілька років. Також Посол відзначив роль президента Т.Масарика у створенні умов для розвитку українського життя у Чехословаччині між двома світовими війнами.

Після офіційних урочистостей у горжицькій галереї "Пластик" під патронатом Посольства України відбувся український мистецький фестиваль, на якому були представлені роботи празького художника українського походження Олександра Онищенко та українських скульпторів Руслана Високих, Ганни Стасенко та Слави Леонтьєва. Відвідувачі фестивалю мали можливість скуштувати українські національні страви та почути українські пісні у виконанні фольклорного гурту з м. Градец Кралове "Радість".

З нагоди чесько-українського фестивалю над міською ратушею було вивішено український прапор.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається