Сьогодні болгари святкують 140-річницю звільнення від османського панування

Субота, 03 березня 2018 08:57 Автор  Стожари
Оцініть матеріал!
(3 голосів)

3 березня 2018 року виповнюється 140 років звільнення Болгарії від Османського іга і відновлення болгарської державності. Це національне свято є особливим для кожного болгарина. Османське панування тривало майже п’ять сторіч. З 1396 по 1878 роки, Болгарія входила до складу Османської імперії. В результаті імперської російсько-турецької війни 1877-1878 років країна здобула незалежність. 3 березня 1878 р. був укладений мирний договір в містечку Сан-Стефано, в результаті чого Болгарія воскресла на карті Європи. 
Цього дня, як і щороку 3 березня, по всій Болгарії піднімають національні прапори і тисячі болгар збираються на горі Шипка, щоб з військовими почестями покласти вінки до Пам’ятника свободи, вшановуючи всіх воїнів, загиблих в боротьбі за визволення Болгарії, серед яких було багато українців.

Під час османського панування Україна стала місцем прихистку сотням тисяч болгар, які змушені були залишити Батьківщину під час турецької навали. Серед солдат Російської імперії було чимало українців, багато з них полягло на полях битв Болгарії. Тому і українці Болгарії і величезна громада болгар України вшановують цей день, який став символом боротьби за свободу та державу.

Цій річниці присвячено чимало заходів. Серед таких заходів, був і перший науково-практичний стіл з міжнародною участю "Україна-Болгарія: споріднені слов'янським походженням, і спільною історією, взаємини і перспективи", який відбувся 1 березня у Львові.

Саме темі участі українців у звільненні Болгарії та розвитку відносин між країнами було присвячено привітання голови громадської організації "Західноукраїнське болгарське національно-культурне товариство імені Сави Шеретова" Людмили Куликівської та заступника мера з питань культури та освіти міста Бургас Йорданки Бенової-Ананієвої.

Людмила Куликівська зазначила, що для  Болгарії “воля” та “свобода” мають надзвичайно важливе значення. Ще з часів Хана Кубрата девізом Болгарії є “В єдності - сила”. І цей девіз має таке ж важливе значення для України.

Заступник мера міста Бургас, директор департаменту культури та освіти Йорданка Бенонова-Ананієва у своєму вітанні подякувала від імені усього болгарського народу українському за той внесок, які українські воїни зробили у боротьбу болгарів за свободу. Подякувала за те, що українці памятають про таку важливу подію для історії Болгарії та проводять різноманітні заходи, які спряють зближенню народів. Також висловила вдячність всім, хто проводить заходи, які сприяють популяризації болгарської культури в Україні та української культури в Болгарії.

Людмила Куликівська, в свою чергу підкреслила: "Для нас, і для Болгарії і для України - “Свобода - найвище за все” та висловила сподівання, що львіський форум надасть новий поштовх для ще більш активного та плідного співробтництва між українськими та болгарськими громадами.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається