Угорщина офіційно програла мовну суперечку з Україною у Венеційській комісії

Субота, 09 грудня 2017 14:00 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Венеційська комісія дійшла висновку, що роль державної мови не може піддаватись сумнівам та повністю відповідає всім міжнародно-правовим інструментам міжнародних та регіональних організацій.

Про це йдеться у заяві Міністерства освіти України після затвердження результатів на фінальному засіданні Венеційської комісії, 8 грудня 2017 року, інформує ТСН.

"МОН вітає послідовну позицію Комісії в питанні місця й ролі державної мови в освітньому процесі. Визначальна роль державної мови не може піддаватись сумнівам та повністю відповідає всім міжнародно-правовим інструментам міжнародних та регіональних організацій. Ми вдячні Венеціанській комісії за підтвердження цієї позиції", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, найголовніша теза висновку полягає в тому, що стаття 7 є рамковою та підлягає подальшій деталізації, зокрема у Законі "Про загальну середню освіту". У МОН погодились із цим висновком.

"Спільно з національними громадами МОН працюватиме над подальшою розробкою різних підходів до навчання меншин, з урахуванням їхніх освітніх потреб. Основна ціль – забезпечити достатній рівень володіння як державною, так і рідною мовами", - наголосили у профільному міністерстві.

Крім того, Комісія прийняла аргументацію української сторони щодо закидів, ніби мовна стаття Закону "Про освіту" звужує права представників національних меншин. У Комісії зазначили, що питання змісту і обсягу прав належать виключно до компетенції Конституційного Суду України, а низка питань щодо застосування мов має вирішуватись спеціальними законами. Таким чином, обвинувачення з боку Угорщини не підтримані.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається