Об’єднання українців у Польщі засудило вандалізм у Гуті-Пеняцькій

Четвер, 12 січня 2017 07:14 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Об’єднання українців у Польщі (ОУП) вважає провокацією руйнування пам’ятника польським жертвам у селі Гута-Пеняцька, що на Львівщині. А також схвалює негайні дії українських слідчих органів та органів державної влади України, спрямовані на пошук винуватців злочину.

Про це повідомив портал POLUKR.net з посиланням на сайт Об’єднання.

Мета такої провокації – викликати чергову хвилю антиукраїнських настроїв у Польщі й тим самим перешкодити розвитку добросусідських відносин між нашими народами й державами, – зазначено в заяві.

Можна легко уявити, хто є авторами цієї провокації, якщо врахувати, що руйнування пам’ятника в Гуті-Пеняцькій є новим етапом знищення пам’ятних знаків у польсько-українському прикордонні, – зауважують в ОУП. І пояснюють: упродовж 2015-2016 років у Польщі осквернили та знищили понад десяток українських пам’ятників, а записи більшості цих акцій з’являлися на порталах так званих Донецької та Луганської «республік», що перебувають під окупацією російської адміністрації. Цього разу відеоматеріали із записом руйнування пам’ятника в Гуті-Пеняцькій та інформацію про акт варварства підхопили й поширюють проросійські сайти. Тож кожне руйнування польських пам’ятників буде представлено як «доказ» про перемогу радикальних і націоналістичних сил в Україні, яка протягом трьох років самотужки бореться з агресією Російської Федерації. Цей «доказ» має послабити підтримку Української держави з боку міжнародного співтовариства в політиці антиросійських санкцій.

На переконання авторів заяви, момент останньої провокації вибрано не випадково саме зараз, коли в Польщу прибувають солдати США, а Польська Республіка активно підтримує боротьбу із захисту своїх кордонів, а також Європи й України.

Те, що винуватців знищення пам’ятників у Польщі досі не знайшли, попри неодноразові звернення в правоохоронні та державні органи, лише зміцнило впевненість виконавців у абсолютній безкарності, – зазначено в заяві. Тому Об’єднання українців у Польщі «вітає негайні дії з боку слідчих органів та органів державної влади України, спрямовані на те, щоб знайти винуватців злочину. Ми сподіваємося, що ці дії будуть успішними»

ОУП висловило підтримку польській громаді в Україні, яка постраждала внаслідок руйнування пам’ятника, а також закликало польські ЗМІ й суспільство не піддаватися на такі провокації. Адже метою їхніх авторів є руйнування досягнень останніх декількох десятиліть у побудові добросусідських відносин між Польщею й Україною.

Повний текст заяви (польською мовою) – за цим посиланням.

Нагадаємо, що 10 січня цього року поширилися новина про пошкодження вандалами  пам’ятника полякам, які загинули від рук гітлерівських військ у 1944 році у с. Гута Пеняцька Бродівського району на Львівщині. Пам’ятний знак, на якому були викарбувані прізвища загиблих у роки війни, підірвали та обписали. Хто ж насправді це зробив? Читайте далі.

Хто стоїть за цим фактом вандалізму читайте у розслідуванні.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається