Як живуть українці у Шанхаї

Четвер, 08 грудня 2016 08:10 Автор  Михайло Українець
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Власну асоціацію, бізнес-клуб, кіноклуб і численні культурні події організували учасники української громади у Шанхаї. Хтось поїхав туди навчатися, а хтось — навчати інших. Конкурс на місце викладача — 120 осіб на місце. 300 українців зареєстровані як такі, що проживають у китайському мегаполісі Шанхай та околицях, але насправді їх — близько 700. Ця громада активна і складається переважно з молоді.

Про життя українів у Шанхаї розповіла Марина Пилипишина. учасниця тамтешньої громади, сама родом із Кропивницького.
— Чи існує організоване культурне життя українців?
— Громада збирається на івенти та зустрічі щомісяця. Це культурні заходи, барбекю, благодійні акції, був організований український бізнес-клуб та український кіноклуб. Займається організацією Українська асоціація Шанхаю.
— Чому і коли більшість українців виїхали у Шанхай?
— Студенти щороку приїжджають на навчання. Останні два роки є тенденція до збільшення кількості українців у Китаї, але це диктується більше економічною вигодою.
— Чи важко адаптуватися у Китаї та Шанхаї?
— Залежить від людини, але якщо брати адаптацію з вивченням мови, то китайська мова набагато складніша за англійську. Треба розуміти, що це — культура і стиль життя, який дуже відрізняється від нашого.
— Як місцеві жителі ставляться до українців?
— Передусім питають про війну, а також кажуть, що в Україні найгарніші жінки.
— Ким працюють українці у Шанхаї?
— У кожного свої причини перебування там. Студенти їдуть для навчання. Багато займаються бізнесом і шоу-бізнесом, є багато викладачів англійської мови. До слова, потрібно бути дуже уважним, якщо маєте намір підписувати контракт на роботу в Китаї. Краще перевірити агенцію або компанію-роботодавця, адже при влаштуванні на роботу важливим є момент візи. Працювати зі студентською візою або бізнес-візою — нелегально.
— Чи українці, котрі приїхали у Китай, планують там залишатися назавжди?
— Дуже мало іноземців планують залишатися там, бо є великі проблеми з екологією. Також це — інша ментальність та культура. Помітним є момент ускладнення отримання робочої візи з кожним роком.
— У чому найбільші досягнення/проблеми українців у цій країні?
— Є історії успішних бізнесменів, але дуже мало інформації про Україну. Тобто, китайською можна знайти обмежену кількість матеріалів. Негативне враження виникає через новини та пропаганду. Щодо проблем, то найбільша — вміти порозумітись і спілкуватися з місцевими жителями. При знанні мови культурний шок та адаптація минають простіше.
— Чим особлива кухня цього реґіону?
— Китайська кухня — одна з найбагатших. Залежно від реґіону тут будуть відрізнятися рецепти приготування та способи навіть страви з однією назвою. Переважають страви з великою кількістю олії, овочі та м’ясо в фритюрі. Завжди є рис. Перепічка, солодощі та молочні продукти не популярні.
— Чи достатньо тут продуктів, щоб зварити, приміром, борщ і скільки це коштує?
— Так, є можливість купити продукти та приготувати. В Шанхаї є багато крамниць імпортних продуктів або можна замовити продукти через Інтернет. Баняк борщу коштуватиме близько 15 USD.
— Якими є соціальні стандарти та зарплати? Скільки можна зекономити щомісяця? Скільки коштує оренда житла?
— Усе залежить від міста: в Пекіні, Шанхаї та Шеньчжені одні з найвищих зарплат — в середньому 1,5 USD на місяць. Середня зарплата працівника заводу — 600 USD. Потрібно брати до уваги, що за трудовим законодавством роботодавець має відповідати за соціальне страхування. Високі зарплати є у вчителів та викладачів університетів. Конкурс при працевлаштуванні туди — 120 людей на місце.
— Що знають у Шанхаї про теперішні події в Україні й як їх тлумачать?
— Загалом у Китаї дуже значний вплив російської пропаганди, в основному новини дізнаються у російському висвітленні.
Розмовляв Володимир Мороз, «20 хвилин»

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається