Українці Риму відзначили річницю Проголошення ЗУНР

Понеділок, 07 листопада 2016 09:40 Автор  Олесь Городецький
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

30 жовтня 2016 року близько 300 українців та італійців зібралися в «Українському селі» в Римі на благодійне свято «Стрілецька Ватра», організоване Оргкомітетом Євромайдан Рим та Конгресом Українців Італії. Захід був присвячений річниці Листопадового Чину і проголошення Західно-Української Народної Республіки.

На свято прибув Єпископ УГКЦ, канонік Папської Базиліки Санта Марія Маджоре, владика Іриней (Білик). Відкриваючи святкування молитвою, владика поблагословив всіх присутніх та побажав всім духовного та державного відродження України, - повідомило видання 

Після виконання державного гімну учасники акції мали змогу пригадати події Листопадового Чину 1918 року. Сценізовані образи Українських Січових Стрільців  разом з вояками АТО нагадали про цю славну сторінку в історії України та ще раз підтвердили тяглість поколінь українців в боротьбі за Українську Самостійну Соборну Державу.

На святі лунали стрілецькі пісні, поезії. Окрасою свята став виступ українських діток зі школи «Престиж» (художній керівник колективу – Марія Герман).  Всі учасники заходу мали змогу покуштувати стрілецької рибної юшки, риби на грилі та фасолі з м’ясом та грибами. Найменші учасники свята пригощали всіх млинцями.

Після офіційної частини була весела галицька забава з польками, вальсами та коломийками. На завершення свята «Січові Стрільці» запалили «Стрілецьку Ватру», біля якої ще довго забавлялися учасники та гості заходу. На «Стрілецькій Ватрі» було зібрано 2000 євро на потреби АТО (придбання автомобіля для добровольчого батальйону ОУН) з яких 205 євро - було зібрано дітками.

Не зважаючи на землетрус  та зачинене римське метро,  свято вдалося! Дякуємо всім, хто відгукнувся та взяв участь!

Слава Україні!

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається