#StopPutinsWarInUkraine у Латвії. Українці дякують латишам! Разом- ми сила!

Понеділок, 17 жовтня 2016 12:10 Автор  Тетяна Лазда
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

4 жовтня, у Свято Покрови  та в День Захисника Батьківщини, хвиля Всесвітньої акції протесту «Stop Putin’s war in Ukraine» прокотилась по  33 країнам світу, підтримати Україну і сказати НІ війні вийшли друзі України і українці більш ніж у 80 містах Землі.

Акція в Ризі почалась спільним флешмобом з українськими дипломатами на території посольства України, вітанням посла України в Латвії Євгена Перебийноса зі святом та словами подяки організаторам та учасникам акції протесту.

 Передивившись знімки та порахувавши підписи на зверненні до Європарламенту, можна говорити, що в ризькій акції взяли участь 61 українець і друг України, які , перед посольством Російської Федерації  співали Гімн України і Латвії та вимагали від президента РФ покласти край кровопролитній війні та окупації українських територій, закликали до продовження та посилення антиросійських санкцій, безперешкодного доступу місії ОБСЄ на Донбас, звільнення незаконно утримуваних заручників, у т.ч. журналіста «Укрінформу» Романа Сущенка.

Ось вони, українці і друзі України :

Депутат Саейму Латвії Ейнарс Цілінскіс (партія Національне обєднання), Е.Цілінскіс та його однопартійці- активні учасники всіх акцій, організованих в Ризі Конгресом українців Латвії, починаючи з листопада 2013 року. А в грудні 2013 пан Ейнарс з однодумцями були на Майдані, де звернулись зі словами підтримки до народу України українською мовою.

Ерікс Еріксонс, Даце Калниня та їх друзі (члени Молодіжної організації партії Національне об’єднання), це вони,  в день розгону студентів на Майдані, коли ми, 12 українців протестували під посольством України в Латвії, прийшли з прапорами Латвії і стали поруч. Плече до плеча. Тоді ми зрозуміли, що Латвія підтримує Україну, а латиші -що в Латвії живуть українці, а не сіра маса «рускоязічниє».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Юріс Ульманіс-член правління  Латвійської Трансатлантичної організації (LATO) нещодавно, разом з відомим латвійським журналістом-міжнародником Атисом Клімовичем відвезли на Волинь і передали  гуманітарну допомогу, зібрану для дітей, чиї батьки загинули в АТО.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Андріс Гобіньш-член Європейського Руху в Латвії, громадський діяч, один з організаторів маштабної акції протесту в Ризі проти окупації Криму.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Імант Лієпіньш-журналіст, волонтер, патріот Латвії і України, автор серії репортажів для латвійських СМІ з Майдану та референдуму в Криму, автор книги «Україна. Життя, смерть та внутрішня революція».

Поруч- Володимир Іваницький з синочками. Сім’я Іваницьких- справжня українська, вишиванкова,  велика і дружна.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Єва Бранте-юрист, відома з Латвії громадська діячка, волонтер, голова громадської організації  «SOS допомога Україні», яка працює в Латвії з вересня 2014 року. «SOS допомога Україні» добре знають українські добровольчі батальйони,  15 вантажів з теплим одягом, обладнанням, необхідними добровольцям  «дрібницями» і продуктами відправлено за цей час.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Марія Карпусь  і Ганна  Наконечна. Українки і пенсіонерки. Активні учасники всіх акцій протесту.  Саме пані Марія вирощує на маленькому городі овочі і фрукти, збирає в лісі гриби і ягоди, варить, смажить , а волонтери з «SOS допомога Україні» везуть на передову.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оксана Томич -народилась і виросла в Сибіру, мама-латишка, тато-українець. Пані Оксана з донькою Уною члени Конгресу українців Латвії, активісти і волонтери.

Олександра Динсберга з чоловіком-пенсіонери з Юрмали. Познайомились і одружились в Сибіру, куди Лесю, студентку Чернівецького медінституту та її сім’ю, вислали, як ворогів народу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Андрейс Анцанс- патріот, активіст, волонтер, людина, яка спішить допомогти по першому зову. Без пана Андрея не завантажуються  вантажі гуманітарної допомоги в Україну, які  відправляє Конгрес українців Латвії,  без пана Андрея не оформляються  в Ризькій думі дозволи на акції, без участі пана Андрея  не проходить ні одна акція протесту проти агресії РФ.

Ще ми-Микола Павлюк, голова конгресу українців Латвії, організатор, патріот, волонтер, меценат і я-Тетяна Лазда, небайдужа людина, людина, яка свою Батьківщину -Україну, і батьківщину своїх дітей-Латвію, не продає ні за посади, ні за гроші, ні за те, щоб комусь подобатись.

Спасибі посольству України в Латвії за підтримку акції, спасибі Володимиру Строю- кореспонденту  українського радіо в Латвії, Раману Кавальчуку-дисиденту з Білорусі, спасибі естонській студентці, яка почула про акцію і просто прийшла, СПАСИБІ,  ВАМ, ЛЮДИ, знайомі і не дуже, всім, хто долучився, хто підтримав в Ризі Всесвітню акцію «Stop Putin’s war in Ukraine»! Cпасибі ВАМ, українці і друзі України з 33 країн і 80 міст світу!!!

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається