Як українці викладають англійську в’єтнамським дітлахам

Понеділок, 25 січня 2016 14:49 Автор  Alina Perepnykhatka
Оцініть матеріал!
(24 голосів)

В’єтнам- стрімко розвивається і намагається активно інтегруватися у міжнародне середовище. В середині 90-х В’єтнаму навіть прогнозували долю чергового «азійського тигру» але якось не склалось. Однак, мова тут не про економічний розвиток цієї країни, а лише про складову інтеграційного процесу - вивчення англійської мови місцевим населенням, і тут це певного роду «золота жила». Взагалі, сфера освітніх послуг має колосальний попит, що характерно для багатьох країн Азії, зокрема для Південно-Східної її частини. У В’єтнамі населення віком до 15 років стрімко зростає, і тому навчальні заклади по вивченню англійської мови з’являються як гриби після дощу переважно у великих містах: Ханой, ХоШиМін, Хайфонг, хоча й для провінційних містечок центри по вивченню англійскої - це типова справа.

 

До цього процесу залучають іноземців, в ідеалі світлошкірих носіів англійської мови з англомовних країн западного світу. В теорії від кандидадів вимагається наявність будь-якої вищої освіти, сертифікат про викладання англійської для іноземців, тощо. Але на практиці все значно простіше. Власникам центрів по вивченню англійської постійно потрібні в першу чергу іноземці, а потім вже вчителі з досвідом і кваліфікацією. Тому найголовніше – говорити англійською, мати западну зовнішність і бути веселим. Адже враховуючи основну вікову групу учнів (5-12 років) то викладати англійську у В’єтнамі-значить грати з дітьми у мовні ігри, співати пісень, танцювати тощо. Бути скоріше іноземним товаришем для учнів, аніж вчителем.

42604581 7cce 404b ae171

І в цій індустрії українців теж немало. Хоча рідко хто із співвітчизників, працюючи в мовних центрах, афішує, що він чи вона родом з України. На жаль, більшість людей тут сприймає і розцінює іноземців через призму країни їхнього громадянства, а не особистих якостей. Тому, якщо ти людина, для якої англійська не рідна мова, і ти викладаєш її у В’єтнамі - розуміння в очах батьків та учнів ти скоріше не знайдеш. В’єтнамські вчителі, батьки і учні щиро вірять, що тільки носії мови з США, Великобританії, Австралії і Канади можуть навчати англійскої. Таким чином, якщо ти світлошкірий і говориш, що ти з вище перелічених країн – то все добре, зайвих питань не виникає. Подібним чином, я, українка по паспорту, на годину чи дві кожного дня для своїх учнів стаю американкою чи автралійкою. Для багатьох в’єтнамців різних вікових груп світ ще досі стеореотипний і складається лише з економічно найрозвинутіших країн.

42604581 7cce 404b ae17111

В більшості випадків вчителювання займає не більше, ніж 30 годин на тиждень. Часто це вечірні уроки та уроки по вихідним дням. Тому більшість вільного часу концентрується зранку і по будням. Перерва на обід і після обідній сон -це святе діло у В’єтнамі, висвітлення цієї теми заслуговує окремої замітки.

Якщо в’єтнамські школярі активно бажають володіти англійською мовою, то їхні українські і не тільки вчителі до вивчення в’єтнамської відносяться куди спокійніше. Через тональність, в’єтнамська - фонетично непроста мова для іноземців, але що найцікавіше, вивчення локальної мови не приносить задоволення і підтримки серед місцевих. Навіть коли ти намагаєшся сказати слово в’єтнамською, тебе просто не хочуть розуміти і краще пожартують над тобою.

Підсумовуючи, варто зазначити, що в кожного різна історія, хто і як потрапив на батьківщину Хо Ши Міна і став вчителювати. Більшість, подорожуючи по Південно-Східній Азії, дізнавшись про таку можливість, вирішують залишиться на певний час, дехто приїздить по міжнародній програмі стажувань «AIESEC», інші, надихнувшись досвідом друзів чи знайомих, які вже тут, вирішують приїхати напряму із України і посмакувати «життя в екзотиці».

І В’єтнам безперешкодно приймає, надаючи можливість заробити достойну фінансову винагороду (в залежності від бажання і терпіння звичайно). На хліб з маслом і подорож в сусідній Тайланд точно всім вистачає. Дарує цінний життєвий досвід і можливість на певний час вести розслаблений спосіб життя, краще пізнаючи світ і самого себе.  

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається