Українська діаспора в Італії зустріла Путіна протестами

Четвер, 11 червня 2015 13:03 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Українська діаспора в Римі влаштувала протест. Численні українці, які зібралися на пл. Святого Петра просили Папу молитися за Україну і зайняти про-українську позицію напередодні його запланованої зустрічі з Путіним.

В день зустрічі Путіна з Папою українці у Ватикані закликали Франциска молитися за Україну. І нагадали про російську агресію.

"Путін, руки геть від України!", "Путіну не місце в Італії та Ватикані!" - такими плакатами українська громада зустрічала президента РФ у Римі. Утім, італійська сторона влаштувала Путіну теплий прийом. 

Українці символічно зобразили російську агресію: на дівчину у вишиванці та віночку військові з триколором Росії спрямували зброю.

Масштабніша акція протесту відбулася на площі Вітторіо Емануеле у Римі, куди вийшло до сотні осіб. І їх було б, ймовірно, більше, якби нині не страйкував транспорт. Отримати дозвіл на проведення акції українцям цього разу було важко - переговори з поліцією тривали два дні.

Сам Володимир Путін, який прибув до Італії для участі у міланському ярмарку EXPO-2015, не міг побачити протест на власні очі: його кортеж їхав іншим маршрутом. Однак акцію українців Італії висвітлювали італійські ЗМІ.

Крім того, Путін під час зустрічі з італійським прем'єр-міністром Ренці казав, що єдиний шлях розв'язання конфлікту на Донбасі - це Мінські домовленості. Також російський лідер "поскаржився" на "шкідливі" санкції ЄС, які слід би "змінити чи скасувати".

Ренці, у свою чергу, пояснив, що Росія є для Італії важливим партнером, а скасування санкцій прив'язане до виконання Мінських домовленостей. Відтак Путін додав, що Італія та Росія мають дружні стосунки вже понад 500 років.

Акцію організували Оргкомітет Євромайдан Рим та Конгрес Українців в Італії.

Фото зі сторінки Віталія Янчишина у Facebook

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається