Дні України на Балтійському морі. Ukrainas dienas Baltijas Jura

Середа, 22 квітня 2015 06:27 Автор  Стожари
Оцініть матеріал!
(5 голосів)

Український центр молодіі дітей в Латвії вже втретє провів фестиваль Дні України на Балтійському морі.

Протягом 2 днів в Ризі учасники та гості мали унікальну можливість дізнатись про українське мистецтво, традиції, український народний костюм, навчитись писати писанки та ознайомитись з творчістю відомої української поетеси Галини Фесюк.

16 квітня в залі Європейського дому відбулась презентація книги поетеси Галини Фесюк, а також виставка українських старовинних вишиванок, які привезли з собою представники скаутської організації "Пласт". Пластуни з України також провели різні майстер класи серед яких найбільше зацікавив гостей майстер клас з писанкарства. В цей же день в церкві Святої Марії Магдалени відбувся концерт Хору "Ставрос" Братства Андрія Первозванного (м.Львів, Україна).

Вже 17 квітня учасники фестивалю відвідали богослужіння в Українскій греко католицькій парафії, а також відбулась цікава екскурсія по старому місту.

Ввечері 17 квітня відбувся галаконцерт в якому прийняли участь: хор "Ставрог" Братства Андрія Первозванного (м.Львів, Україна); вокально-інструментальний ансамбль "Ойра" (м.Черкаси, Україна); солістка та лауреат Міжнародних фестивалів, представниця Конгресу українців Естонії Яна Бойко; співачка піаністка переможеця Міжнародних конкурсів, магістрантка Лондонської Королівської Академії Катріна Гупало (Латвія); Латисько-український дует Вікторія Притуляк та Лаура Арая (Латвія); ансамбль "Квіточки" (Латвія).

Концерт відвідала і виступила з привітанням Голова Парламенту Латвії Інара Мурніеце.

Пані Мурніеце від імені латвійського народу побажала Україні всього найкращого. Вона зазначила, що Україна зберігає міцний дух і витримку, тому вона переживе цей нелегкий для неї період і настануть світлі для країни часи. Інара Мурнієце наголосила, що підтримує українців у їх боротьбі за державну цілісність і незалежність своєї рідної України.

Голова парламенту Латвії визнала символічним те, що Міжнародний фестиваль «Дні України на Балтійському морі» відбувся в Будинку Ризького Латвійського товариства, що є прикладом того, що українці і латиші «міцно тримаються за руки».

Пані Інара Мурніеце подякувала за запрошення і вручила чудовий букет квітів "великому другу латиського народу" голові Українського центру молоді і дітей в Латвії Ользі Берзі.

В заходах фестивалю прийняла участь Директор Світового Конгресу українців, Голова Конгресу українців Естонії пані Віра Коник.

Під час фестивалю відбулась зустріч робочої групи по підготовці проекту мета якого є підписання договору про співпрацю між Жовківським районом Львівської області (Україна) та Кегумським новадом (Латвія).

Після заходів в м.Рига учасники фестивалю вирушили в захоплюючу подорож на круїзному кораблі "Ізабелла" до Стокгольму. В Стокгольмі - оглянули місто і зустрілись з українською діаспорою Швеції. В чудовій українській хаті Союзу українок Швеції відбулась презентація Українського центру молоді і дітей в Латвії та зустріч з українською поетесою Галиною Фесюк.

Для всіх учасників зустрічі гурт "Ойра" подарував пісню.

В зустрічі прийняла участь Другий секретар посольства України в Швеції Лілія Гончаревич. Організатор зустрічі Союз українок Швеції та пані Зоряна Кікцйо.

Фестиваль "Дні України на Балтійському морі" підтримали Міністерсво культури Латвії, Посольство України в Латвії та Союз українців Латвії.

Фестиваль організували молодь українського центру молоді і дітей в Латвії: Артем Закар, Анна Аурора Берга, Александр Чумак, Крістіан Берг, Катріна Гупало, Вікторія Притуляк, Аліна Жезлова, Богдан Рибка, Едгарс Янчукс.

Учасники Фестивалю висловлюють слова вдячності громаді Святої Марії Магдалени і настоятелю отцю Андрісу, а також Алдісу...

І всим всим хто допоміг провести фестиваль.

Огляд підготував Артем Закарс

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається