Етноісторична конференція «Крим: Брати за стіною» з Мустафою Джемілєвим

Вівторок, 03 лютого 2015 06:22 Автор  Стожари
Оцініть матеріал!
(3 голосів)

Конференція «Крим: Брати за стіною» та програма відвідування громадських та дипломатичних заходів п.Мустафою Джемілєвим (уповноваженим Президента України у справах кримськотатарського народу) та п. Михайлом Ратушним (головою Української Всесвітньої Координаційної Ради), 28-31 січня, Нідерланди

10959369 1532312447049574 3509253625203625705 nЗ 28 по 31 січня на запрошення фундації “Українці в Нідерландах” та за підтримки посольства України в Нідерландах п. Мустафа Джемілєв, національний лідер кримськотатарського народу та уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу, та п. Михайло Ратушний, голова Української Всесвітньої Координаційної Ради, виступили на етно-історичній конференції «Крим: Брати за стіною» у Королівстві Нідерланди, провели зустрічі з нідерландськими медіа, українською та кримськотатарською громадою, політичними представниками Нідерландської Палати представників (TwedeKamer), представниками ОБСЄ, бургомістром міста Гронінген та дипломатичними представниками 17 країн в Нідерландах. 

На зустрічах обговорювалися питання про взаємодію між українською спільнотою в Нідерландах з державними та недержавними органами України, розвиток співпраці української спільноти з місцевими органами влади в Нідерландах, поточну ситуацію в Криму та Україні в цілому.

До Нідерландських та iноземних високопосадовців вдалося донести прохання про допомогу по підтримці санкцій стосовно Криму, про допомогу з лікуванням поранених та іншу гуманітарну допомогу, а також ініціювати жвавішу взаємодію між політичними та дипломатичними установами України, Нідерландів інших країн та міжнародних організацій.

Окрім великої кількості місцевих українців, кримських татар та небайдужих нідерландців конференцію відвідали представники українських та інших громад та навчальних закладів Берліну, Ольденбургу, Брюсселю, Бремена, а також голова української діаспори в Словенії та представник Об’єднання Жінок Бельгії.

Програма зустрічей делегацї:

-          Прес конференція для нідерландських та міжнародних медіа

-          Конференція «Крим: Брати за стіною»

-          Зустріч з бургомістром м.Гронінген (Peter den Oudsten)

-          Зустріч з послом США (Timothy Broas)

-          Зустріч з послом Туреччини,

-          Зустріч з Верховним комісаром у справах національних меншин при ОБСЄ (Astrid Thors)

-          Зустріч у міністерстві закордонних справ королівства Нідерланди

-          Зустріч з представниками парламенту королівства Нідерланди

-          Зустріч з українською громадою

-          Відвідування та покладення квітів до могили Євгена Коновальця

-          Відвідування української недільної школи в м.Амстердам

10959490 1598666267018870 3069842555117796784 nНа зустрiчах п. Джемілєв доносив дійсну ситуацію в Криму та Україні, порушення прав людей з боку оккупантів, обшуки, зникнення людей на окупованих територіях, шляхи впливу на окупантів до виведення військ з території Криму та України. Також п. Джемілєв просив підтримки для України, посилення санкцій проти Росії в рамках міжнародних структур Парламентської асамблеї Ради Європи та ОБСЄ.

Окрім того на зустрічах піднімались питання розвитку української громади та освіти за межами України, співпраці української громади з урядовими та неурядовими структурами, взаємодії з громадами інших країн.

Фундація Українці в Нідерландах висловлює щиру подяку усім спікерам, гостям конференції та волонтерам, і сподівається на плідну подальшу співпрацю з державними та недержавними організаціями королівства Нідерланди та міжнародними організаціями, дипломатичними установами різних країн, органами місцевого самоврядування, органами української влади та українськими общинами у королівстві Нідерланди та інших країнах, общиною кримських татар, турецькою общиною та з усіма небайдужими організаціями та приватними особами.

За додатковою інформацією, фото та відео матеріалами звертайтесь за email: ua.in.nl@gmail.com

Додатки:

Програма конференції «Крим: Брати за стіною»

NIENKE DE DEUGD, Member of the Advisory Board of the Groningen-branch of the Dutch Association for International Affairs

-          History of Crimea

FILMHaytarma, уривок про депортацію кримськотатарського народу з Криму

MEHMED TUTUNCU, Chairman of the Medjlis in the Netherlands

-          “Far away from ancestors’ land”: the story of one Crimean Tatar family

OLEXANDER HORIN, Ukrainian ambassador in The Netherlands

-          Crimea: annexation or direct democracy?

MIKHAILO RATUSHNYI, Chairman of Ukrainian World Coordinating Council

-          Violation of Ukrainian minority rights in Crimea

BOB DEEN, Senior Adviser to the OSCE High Commissioner on National Minorities

-          Protecting national minority rights in Crimea - What can international community do?

MUSTAFA DZHEM ILEV, Leader of the Crimean Tatar people

-          The life-long fight for own people

Met vriendelijke groet,Lutsenko Vira
Фундацiя "Украiнцi в Нiдерландах"

 

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається