Message до всього світу: «Stop Terrorussia», посилають українці регіону Кампанія.

Четвер, 29 січня 2015 07:37 Автор  Наталія Оленюх
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

«Я – Волноваха», «Я – Маріуполь», «Свободу Надії Савченко», українці «посилають» всьому світу як сигнал лиха «SOS»  «Save Our Souls» чи в іншомутрактуванні  «Stop  Other  Signals»  всім  народам  та  країнам.  До  солідарності закликають  не  лише  українців,  а  й  увесь  світ.

Всі  народності  мають згуртуватися у боротьбі з тероризмом.  Українці виходять на площі міст, де би вони не проживали, з плакатами та маніфестами, написаними різними мовами, повідомляючи всіх про лихо, яке ввійшло до нашої хати.

1h01

Багато співвітчизників стурбовані, чому реакція світу на теракт у Парижі відрізняється від реакції на трагедію під Волновахою чи у Маріуполі?

Щоб висловити  своє  обурення  російською агресією на сході  країни  татерактами в інших державах світу, у Франції чи Вірменії, та вшанувати пам’ять жертв російського вторгнення в Україну, українці діаспори долучилися до акції-єдності «Я – Волноваха».

За прикладом французької акції протесту проти терору «Je suis Charlie» українці, які проживають в регіоні Кампанія, 25 січня 2015 року приєдналися доміжнародної  акції  протесту  українців  «Я  -  Волноваха!».  У  рамках  цієїманіфестації організатори заходу провели акцію на підтримку Надії Савченко «Free  Nadiya  Savchenko»,  яка  голодує  понад  40  днів  та  більше  6  місяцівнезаконно утримується у в"язниці в Росії.

Організатори  заходу   на  площі  Данте  міста  Неаполя,  де  проводивсямітинг,  закликали  співвітчизників,  жителів  Неаполя  та  туристів  не  бути байдужими, не закривати очі на те, що відбувається в Україні, де щодня від руки підступного Кремля гинуть найкращі сини та дочки нашого народу а також ні вчому не винні люди.

1h021

Організатори  та  учасники  мітингу  приготували  плакати українською, італійською та англійською мовами, присвячені Надії Савченко та за допомогою маніфестів провели паралель між недавніми подіями у Франції та російською агресією в Україні.

Цим самим учасники мітингу зверталися до всієї спільноти, просячи її зреагувати на те, що відбувається в Україні. Свого роду запитуючи у світу, чи байдуже йому те, що відбувається в Україні?

Мітинг розпочався традиційно з хвилини мовчання.

1h03

Схилені голови під час хвилини мовчання.

1h04

Хвилина мовчання пекуча й терпка.

Організатори  мітингу  запросили  депутата Верховної  Ради  України Віктора Романюка прийняти участь у маніфестації проти тероризму та підтримати українців в регіоні Кампанія. 

1h05

Народний депутат України VIII-го скликання, український громадський та політичний діяч Віктор Романюк.

Під час заходу учасники мітингу мали змогу ознайомитися з роботами документального фотографа Олександра Клименко.  Фотограф  Олександр Клименко зробив серію життєвих світлин з самого "серця" АТО на Донбасі. Нафотографіях  відображені  моменти  бойових  дій  та  відпочинку  українських героїв.  Кожної  миті  силовики  ризикують  своїм  життям,  захищаючи  мир  та спокій України. Втім, навіть у таких умовах вони не втрачають оптимізму і назнімках щиро посміхаються та радіють.

1h06

Роботи фотографа Олександра Клименка. Ті фото, що вселяють оптимізм.

Документальний  фотограф  з  України  Олександр  Клименко показав  на знімках про відчуття людини, яка була і є свідком буремних подій. Вже десять місяців  люди  нашої країни  не  мають  спокою.  З  одного  боку,  це  героїзм покоління, з іншого - загроза російського вторгнення та смерті багатьох людей. Івсе  це  -  наслідок  загарбницької  політики  Путіна,  що  зневажив  міжнародні закони співіснування.

1h07

Роботи фотографа  Олександра Клименка.  Фото втрати,  сліз  тажалоби.

Був  присутнім  на  заході  Генеральний  консул  України  в  НеаполіДомарецький Леонід Петрович.

Крім жертв трагедії  у Волновасі та Маріуполі виступаючі неодноразово згадували про іншу жертву цієї неоголошеної війни - Надію Савченко. І було підкреслено, що не припинятиметься боротьба за її звільнення.

1h08

Генеральний консул України в Неаполі Домарецький Леонід Петрович.

1h09

Анна  Бігас  зачитала  звернення  італійською  мовою до  громади  пронадання  моральної  підтримки  та  висвітлення  правдивої  інформації  в італійських ЗМІ про військову агресію Росії.

1h010

Серед виступаючих була представниця діаспори українців з Риму Олеся Татарин.

Деякі  учасники  акції  прийшли  з  маленькими  дітьми,  які  не вперше вжитті вийшли на демонстрацію.

1h011

Патріотизм передається по крові.

Всі  присутні  вшанували  пам'ять  загиблих  Героїв  України  та  мирних жителів Сходу України  під звуки народного реквієму "Гей, пливе кача..". Вони тримали  приспущеними  державні  прапори,  запалені  свічки  та  лампадки,  атакож плакати "Я – Україна".  Під слова  пісні "Гей, пливе кача.." у багатьох здавлювало горло, насилу стримувалися ридання.

1h012

Хто ж ми буде брати яму? Зі слів пісні "Гей, пливе кача.."

1h013

Гей,  якби ж мені,  синку, не жаль? Ти ж на моїм серцю лежав. Зі слів пісні "Гей, пливе кача.."

1h014

Кожна  мати  розуміє,  що  виховує  сина  не  для  того,  щоби відпускати на війну, будь-який чоловік не хоче загинути на чужині, сестра чи брат не готові втрачати найближчих.  Сьогодні вже важко уявити собі прощання з Героями якимось іншим твором. Людина, яка написала цю пісню, перепустила її через серце. В унісон, слухаючи цю пісню, плачуть сотні людей.

1h015

Юні активістки проведених маніфестації в Неаполі.

1h016

На фото – організатори акції: зліва-направо  Абраменко Оксана (Асоціація  "Небо  і  Пщениця",  м.Нола),  Уляна  Кузик  (Асоціація  українських жінок в Італії, Неаполь), Ліщинський Василь (Асоціація "Єдність",  м.Аверса),активістка Валентина Головашова.

Учасники  заходу  влаштували  ходу  вулицями  Неаполя  з  українськими прапорами,  символікою  та  плакатами.  На  одній  із  центральних  площ  міста Плебішіто  взяли  участь  у  молебні  за  загиблими  українськими  воїнами,  за Героями Небесної Сотні, за тими, хто загинув від рук терористів, в тому числі – жертвами трагедії під Волновахою та у Маріуполі.

1h017

Хода вулицями Неаполя.

1h018

Українці  регіону  Кампанія  та  туристи  на  Народній  площі  Неаполя об’єднані разом навколо розгорнутого синьо-жовтого прапору нашої країни.

1h019

Молебен  за  загиблими  українськими  воїнами,  за  Героями Небесної Сотні, за тими, хто загинув від рук терористів. Народна площа міста Неаполь.

1h020

Фото-message  до всього світу: «Stop Terrorussia», посилають українці регіону Кампанія.

Учасники акції через соціальні мережі висловлюють подяку за підготовку в організації, за спільну співпрацю та вдале проведення мітингу та мирної ходи активістам українських організацій регіону Кампанія  -  Уляні Кузик (Асоціація українських  жінок  в  Італії,  Неаполь),  Абраменко  Оксані (Асоціація  "Небо  і Пшениця",  м.Нола),  Гурію Володимиру та Ліщинському Василю (Асоціація "Єдність", м. Аверса) та активісткам Валентині Головашовій та Світлані Ніврик. У фото-звіті використані фото Світлани Ніврик.

Наталія Оленюх

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається