Діаспора українців в Німеччині обєдналась щоб допомагати АТО

Понеділок, 08 грудня 2014 14:06 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(7 голосів)

У німецькому місті Франкфурт-на-Майні українська діаспора здавна розкололась на «західну» і «східну» в залежності від попереднього місця проживання на території України. Однак, зі слів волинських активістів, відтепер «ворогуючі діаспори» почали об’єднуватись та допомагати українським військовим.

Про це стало відомо під час прес-конференції учасників автопробігу «HelpUkraineSaveEurope», які прибули у Луцьк 5 грудня.

Як пояснив один із активістів Роман Охримович, у Франкфурті діаспора була поділена на західних та східних українців, останні з яких сповідували досить-таки проросійську позицію. Обидва «клани» затято ворогували між собою. Утім, зважаючи на збройний конфлікт на сході країни, з часом представники «східної діаспори» переглянули власні погляди і почали активно допомагати українським бійцям АТО.

Варто зазначити, що боячись шахрайства, представники діаспори допомагають військовим адресно, надсилаючи усі необхідні речі конкретним людям чи батальйонам.

«У Європі є класні люди з діаспори, але вона не вся об’єднана. На три українця припадає чотири бійки. Але, перебуваючи протягом трьох днів у Братиславі, де ремонтував авто, зрозумів, що вони морально хочуть допомагати й навіть потребують цього. Діаспора оживає, коли ми приїздимо. Такі автопробіги підживлюють і пробуджують діаспору, об’єднують її. Ми хочемо їздити містами і кричати про те, що Україна є», - додав один із учасників автопробігу Павло Цапюк.

Джерело: volynnews

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається