Українці Ізраїлю відзначили День Гідності та свободи України

П'ятниця, 21 листопада 2014 13:25 Автор  Olena Ivanchuk
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

21 листопада 2014 року біля Посольства України в Державі Ізраїль зібралися вихідці з України, які прийшли відзначити річницю від початку Євромайдану в Києві.

 

Організатором акції став активіст, ініціатор ізраїльських «Майданів» Ілля Соколов. У зібрані також взяли участь працівники посольства на чолі з Послом Геннадієм Надоленком.

Український Посол привітав присутніх зі святом і наголосив на важливості подій, які розпочалися рівно рік назад в Україні. Було вшановано хвилиною мовчання героїв Небесної Сотні. Також українські патріоти Ізраїлю разом з українськими дипломатами заспівали Гімн України та Гімн Держави Ізраїль.

День Гідності та свободи було започатковано указом президента України Петра Порошенка 13 листопада 2014 року.

Як зазначив глава держави, «Україна – це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи. Мені, як президенту України, залишається лише документально засвідчити це і підписати указ про День гідності та свободи, який українці віднині і навіки будуть відзначати 21 листопада».

Рік тому, 21 листопада 2013 року, на Майдані Незалежності у Києві розпочалися національно-патріотичні протестні акції проти корупції, незаконних дій правоохоронних органів і на підтримку європейських прагнень України.

Приводом стало рішення уряду Азарова про призупинення процесу підготування до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. Протест значно поширився після силового розгону демонстрації в Києві вночі 30 листопада. У рамках протестів кінця 2013 року відбувалися, зокрема мітинги, демонстрації, студентські страйки.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається