Українська діаспора Туреччини допомагає українській армії

Вівторок, 28 жовтня 2014 09:38 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Після початку війни на Донбасі українки, які зараз проживають у Стамбулі, об’єдналися задля збору коштів на підтримку військових. Спільними зусиллями жінкам уже вдалося відправити в Україну понад 200 кілограм допомоги солдатам у зону АТО.

Жінки не приховують їх об’єднала спільна біда у рідній країні.

«Шкода, що нас згуртували лише такі страшні події в Україні. Саме вони змусили нас відчути себе єдиною нацією, стати свідомими громадянами патріотами, – говорить мешканка Стамбула Ольга Коваленко. – Після трагічних подій на Майдані ми зустрілися на Вселенському Патріархаті, замовили службу Божу за Небесною Сотнею. Вселенський Патріарх пішов нам на зустріч – сам відслужив цю службу».

А після початку війни на сході України жінки взялися проводити акції задля збору коштів для військових.

«У Стамбулі живуть українки, які приїхали до Туреччини з різних регіонів України – є дівчата із Горлівки, Дніпропетровська, Тернополя, Києва, Львова. Зараз ми об’єднані однієї ідеєю – допомогти своїй країні, – розповіла ініціатор збору коштів для військових, мешканка Стамбула Ксенія Онур. – На нашу ініціативу відгукнулося дуже багато людей, ми вже відправили в Україну три посилки. Перша була невеликою – 30 кілограмів. Але вже наступна заважила 120 кг. Нещодавно відправили ще одну – 107 кг з допомогою. Оскільки наближається зима зараз ми здебільшого купуємо термобілизну».

За останні півроку українцям у Стамбулі вдалося зібрати 5 тисяч лір для українських вояків – це понад 2 тисячі доларів.

Ініціативу українок сьогодні підтримує українське консульство у Стамбулі.

«Коли я приїхав сюди в 2011 році – громади як такої не існувало, – пригадує віце-консул Генконсульства України в Стамбулі Олександр Кучма. – Була велика кількість дівчат з України, які вийшли заміж за громадян Туреччини, хотіли зберегти свою ідентичність, але не мали для цього інструменту. Зараз вони єднаються через групу у Фейсбуку «Українці в Стамбулі».

У майбутньому українці планують створити громадську організацію, що представлятиме їхні інтереси. Таке об’єднання може стати чи не найбільшою діаспорною спільнотою українців у Східній Європі та Азії.

Дорогие друзья, посмотрите на это фото. Эти мужчины держат в руках купленное нами термобелье. Пусть оно их согревает и давайте не дадим замерзнуть еще хотя бы некоторым из тех, кто сейчас в зоне АТО. Прошу присоединиться к сбору средств!, - звертаються до небайдужих українки з Стамбулу

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається