Українська діаспора просить допомогти у звільнені з російського полону жертв політичних репресій

Субота, 04 жовтня 2014 08:54 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Українська діаспора Лондона звернулася до прем'єр-міністра Великої Британії Девіда Кемерона із закликом допомогти якнайшвидшому звільненню Олега Сенцова, Надії Савченко, Олексія Чірнія, Геннадія Афанасьєва, Олександра Кольченко, Юрія Яценко та інших українських активістів, які стали жертвами політичних репресій та незаконно утримуються в Російській Федерації.

 

Про це йдеться у листі українців до Девіда Кемерона, повідомляє прес-служба Посольства України у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії.

 "Викрадення громадян України, їх незаконне переміщення через українсько-російський державний кордон, подальше взяття під варту та представлення сфабрикованих звинувачень є грубим порушенням універсальних норм і принципів міжнародного права в сфері дотримання прав людини та основних свобод, а кримінальні переслідування – неправомірними", - звертають увагу оукраїнці, наголошуючи, що Російська Федерація порушує Європейську конвенцію з прав людини, Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод, положення Віденської конвенції про консульські зносини та Міжнародної конвенції про боротьбу із захопленням заручників, зобов’язання Росії у рамках ОБСЄ та ООН, а також Консульську Конвенцію між Україною та Російською Федерацією.

Текст звернення до британського прем'єра було схвалено у рамках акції на підтримку українського режисера Олега Сенцова, яка цими вихідними проходила у Лондоні. У суботу, 27 вересня, в Українському культурному центрі Лондона відбувся показ кінофільму Олега Сенцова «Гамер». Акція організована Посольством України спільно з громадськими організаціями британської столиці - «Лондон Євромайдан» та лондонським відділення Союзу Українців у Великій Британії.

За словами виконуючого обов'язки Посла України Андрія Кузьменко, цей кінопоказ було присвячено усім українцям, які були викрадені російськими терористами в окупованому Криму та на Донбасі, незаконно вивезені та ув'язнені за сфабрикованими звинуваченнями в Росії. "Справи проти Сенцова, Савченко та багатьох інших українців мають виключно політичний характер, а їх утримання - незаконне", - наголосив український дипломат.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається