50-ліття Лісової Школи.

Понеділок, 29 вересня 2014 06:52 Автор  Орест
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

28 червня 2014 року біля церкви св. Івана Хрестителя у Гантері, штат Нью Йорк, відбулося святкове відзначення 50-ліття Лісової Школи.

Лісова Школа – це назва пластового міжкрайового вишкільного табору під керівництвом Головної Пластової Булави, зорганізованого в Америці перший раз у 1964 р. із ініціятиви куреня “Лісові Чорти”. Від 1993 р. Лісова Школа відбувається щорічно в Україні і періодично в Америці.

У програму Лісової Школи входять гутірки, практичне пластування, вправи в провідництві та виконання різних завдань, а всі зайняття під час табору мають вишколити кожного учасника в прикладному переведенні пластового табору. Протягом двох тижнів учасники обох вишколів співдіють із Старшиною табору та виробляють в собі почуття відповідальности та братерства, яке постає з інтенсивно дружньої співпраці для осягнення означеної мети.

Цю мету осягається через спосіб переведення табору; через наголос на пластову поставу, провідництво і відповідальність; через зразковий провід, який ранком стоїть в повному складі на площі збірок ще перед тим як Бунчужний гукне “Лісова Школа – вставання!”; через витворення своєрідного духу ЛШ, з яким, незважаючи на фізичну виснаженість важко розлучатись по закінченню табору.

Основною метою Лісової Школи є підготовити кваліфікованих булавних-інструкторів та бунчужних-провідників для таборів пластового юнацтва, які все будуть виконувати свої обов’язки згідно із кредом Абсольвента Лісової Школи.

Ідея створення Лісової Школи (ЛШ) як двотижневого Міжкрайового Вишкільного Табору (МВТ) для підготовки булавних-інструкторів та провідників таборів юнаків появилася у 1962 під час святкувань 50-ліття Пласту.

ЛШ 1-1964

Ініціятором проєкту був Ярема Весоловський, тодішний Цісар Великого Племени Лісових Чортів а головним рушієм і виконовцем став Мирослав Раковський, який створив Організаційну Комісію (ОК) та її очолював до 1973 року. Склад ОК на початках був виключно із Лісових Чортів, але постійним консультантом вже від 1963 був Тарас Дурбак, тодішний Головний Булавний Пластунів. Ключову ролю в ОК відіграв Юліян Крижановський, який став автором програми ЛШ.

ЛШ 36-2001 (перша в Австралії)

ЛШ 36-2001 (перша в Австралії)

Публікуємо кілька цікавих документів – “привітів” – з історії ЛШ.

Дещо з історії Лісової Школи

 

Дещо з історії Лісової Школи

 

Дещо з історії Лісової Школи

 

Дещо з історії Лісової Школи

 

Дещо з історії Лісової Школи

 

Дещо з історії Лісової Школи

 

Дещо з історії Лісової Школи

 

Дещо з історії Лісової Школи

Дещо з історії Лісової Школи

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається