Світовий Конгрес Українців та Уряд України підписали Меморандум про співпрацю

П'ятниця, 29 серпня 2014 06:01 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

28 серпня 2014 р. в Києві, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк та Президент Світового Конгресу Українців Євген Чолій підписали Меморандум про співпрацю.

Про це повідомляється на офіційному Урядовому порталі та на сайті Світового Конгресу Українців.

Головною метою Меморандума є “посилення взаємодії Української держави із закордонними українцями, захист людських, громадянських та національних прав українців у світі, утвердження незалежності і суверенітету України, забезпечення її територіальної цілісності, сприяння демократичному процесу в Україні, її євроінтеграційним та євроатлантичним прагненням”.

Кабінет Міністрів та СКУ, зокрема, співпрацюватимуть у питаннях сприяння реалізації зовнішньополітичних пріоритетів України; поширення у світі правдивої інформації про Україну; сприяння поглибленню плідної та взаємовигідної співпраці України з урядами країн перебування закордонних українців; надання гуманітарної допомоги постраждалим учасникам Революції гідності та постраждалим від агресії Російської Федерації; спостереження за ходом виборчих процесів в Україні; сприяння розбудові громадянського суспільства в Україні та розвитку українського громадського життя в діаспорі; розроблення програм розвитку зв’язків між Україною та закордонними українцями у сферах освіти, культури, молоді та спорту, засобів масової інформації; визнання у світі Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу; сприяння розвитку української мови та протидії торгівлі людьми.

Глава Уряду подякував Євгенові Чолію за допомогу, яку СКУ надає Україні.

Арсеній Яценюк продемонстрував зразок аптечок, які відповідають стандартам НАТО й будуть передані українським військовослужбовцям завдяки Світовому Конгресу Українців.

"Переконаний, що підтримка Світового Конгресу Українців дасть нам можливість вистояти. А разом і виграти", - сказав Глава Уряду.

З боку СКУ в зустрічі взяли участь перший та другий заступники Президента СКУ Ярослава Хортяні і Орися Сушко, генеральний секретар СКУ Стефан Романів, заступник Президента СКУ Павло Ґрод, директор з гуманітарних ініціатив СКУ доктор Уляна Супрун та заступник директора Представництва СКУ в Україні Святослав Юраш.

 

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається